Голосування в месенджерах: в Telegram поширюється нова шахрайська схема

В Україні поширюється нова схема шахрайства, спрямована на злом акаунтів громадян у популярних месенджерах. В даний час кіберзлочинці використовують тему участі дітей в художніх конкурсах. Про це повідомили у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації (Держспецзв’язку) України.

Схема атаки розповсюджують у месенджерах (зокрема Telegram та WhatsApp) повідомлення з тематикою голосування за дітей у творчих конкурсах (танці, малювання тощо);аби віддати свій голос або обрати конкурсанта жертва має перейти за посиланням на вебресурс та авторизуватися за допомогою месенджера;вона сканує QR-код і/або вводить номер телефону та одноразовий код до облікового запису, після чого шахраї додають власний пристрій акаунту.

«Повідомлення можуть надходити від знайомих вам людей, тому будьте особливо пильні! Не переходьте за посиланнями та не вводьте жодних даних, навіть якщо вас про це просить «друг»», – попередили у Держспецзв’язку.

Ознаки атаки використання слів, пов’язаних з тематикою голосування та мистецтва, у доменних іменах фішингових сайтів (наприклад, «малюнки», «художник», «бал», «діти», «конкурс», «голосування», тощо);незнайомі особи надсилають вам повідомлення з проханням проголосувати або обрати конкурсанта;посилання в повідомленні веде на невідомий вебсайт. Якщо ви отримали таке повідомлення не переходьте за жодними посиланнями та не вводьте жодних даних, навіть якщо подібні заклики лунають від знайомих вам осіб;отримавши подібне повідомлення, доцільно припустити, що обліковий запис відправника скомпрометовано, тому слід негайно повідомити його про це засобами телефонного зв’язку. Якщо ж акаунт вже було скомпрометовано перевірте налаштування на предмет підключених до месенджера пристроїв і завершіть невідомі сесії.Якщо період несанкціонованого доступу до акаунту триватиме більше ніж 24 години, зловмисник матиме технічну можливість завершити вашу сесію. У цій ситуації ви зможете повторно автентифікуватися, але цю сесію також зможуть завершити через добу.Отже, одним з варіантів повернення облікового запису є його видалення разом з усіма повідомленнями та даними, після цього слід виконати повторну реєстрацію в месенджері. Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/golosuvannya-v-mesendzherah-v-telegram-poshiryuyetsya-nova-shahrajska-shema/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top