Головний лікар не бачить вини завхозу у пожежі, що сталася в інфекційній лікарні Запоріжжя

Про це головний лікар КНП “Обласна інфекційна лікарня” Володимир Шинкарено повідомив під час брифінгу, який дав 10 лютого.

Так, за його словами, завхоза лікарні не повинні притягати до відповідальності. Адже його прямої провини в тому, що вибухнув апарат ШВЛ не має. Більш того, пан Шинкаренок наголосив, що такі випадки все частіше стаються по всьому світові:

“У Петербурзі, в Росії, згоріли п’ять чоловік – вибух апарату ШВЛ. У Туреччині 5 випадків було, в Західній Європі також були. На мій погляд, я не коментую саме обладнання, я коментую апарати ШВЛ. Для лікування хворих ковідом використовується сучасне обладнання, яке оснащено функцією “хай-флоу”. тобто, це – збільшена подача кисню. За рахунок цього ковідние хворі і виживають. Можливо в цьому причина…
Я вам кажу апріорі – кисень вибухає тільки коли є масло …
Вибух може статися тільки коли є масло. В іншому випадку кисень тільки додає температури і можливості горіння, якщо є відкритий вогонь. Коли цього немає – нічого немає”

Також, пан Шинкаренко відкинув версію про вибух балону, стверджуючи, що балонів з киснем в інфекційній лікарні ніколи не було:

“У нас балонів ніколи не було. Це маячня. Після випадку в 2013 році, коли балон вибухнув в одній з лікарень Лисичанська або Луганська, ми їх не використали. Вся область використовує Кріоциліндри. Це трохи інший тип, тому що в балонах знаходиться газоподібний кисень, а тут знаходиться рідкий медичний кисень, який, коли проходить через кисневу систему, стає газоподібному. А так він рідкий і до вибуху ніякого відношення не має. Вибух кислороду може статися там, де є масло. В іншому випадку кисень тільки додає температури і можливості горіння, коли є відкритий вогонь”

Завхозу лікарні вже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 270 КК України (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило виникнення пожежі та загибель людей) і ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримуватися, що спричинило загибель людей). Але, на думку Володимира Шинкаренка, треба шукати причини вибуху кисневої суміші у лікарні, а не лише звинувачувати людину, яка відповідає за протипожежну безпеку. Він зауважив, що не вважає завхоза винним у трагедії.

Стосовно оснащення лікарні сучасною системою протипожежної безпеки, то за словами пана Шинкаренка, за останні декілька років він неодноразово звертався з цим питанням до Запорізької обласної державної адміністрації із проханням про фінансування, але грошей лікарні так і не виділили:

«У мене не вистачить пальців на руках і на ногах сказати, скільки разів і протягом скількох років ми зверталися з приводу оснащення відділення системою пожежної безпеки до цієї трагедії. Багато лікарень не має сучасної пожежної сигналізації. Коли я був депутатом обласної ради, то неодноразово звертався і до колег і вдячний їм за те, що вони підтримали звернення з приводу виділення фінансування. Але грошей на сьогоднішній день ми так і не отримали. Ми отримали незначну частину коштів, завдяки якій зробили проектну документацію і вже при наявності коштів зможемо по всіх корпусах провести сучасну систему пожежної безпеки. За кілька років до цього ми з депутатами обласної ради домоглися виділення грошей на ремонт, щоб повністю замінити пожежний водопровід, який вже «дихав на ладан»

Шинкаренко повідомив, що поки триває криміналістична експертиза, лікарня відмовилася від використання апаратів ШВЛ. На щастя, важких хворих, які потребують такої терапії, зараз в лікарні не має. Усі відділення, у тому числі й ковідне, функціонують в штатному режимі.

Нагадаємо, 3 лютого, вночі, в запорізькій інфекційній лікарні в наслідок вибуху сталася пожежа. Загинуло четверо людей: троє пацієнтів та лікарка-реаніматолог.

Читайте також: В Запорізькій області рівень смертності від коронавірусу зростає у порівнянні з кількістю захворівших

Сообщение Головний лікар не бачить вини завхозу у пожежі, що сталася в інфекційній лікарні Запоріжжя появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novost-dnja/golovnij-likar-ne-bachit-vini-zavhozu-u-pozhezhi-shho-stalasja-v-infekcijnij-likarni-zaporizhzhja.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top