Готуємо борщ за традиційним українським рецептом з додаванням кетчупу Торчин

Український борщ в липні 2022 року ЮНЕСКО визнано частиною списку з нематеріальною культурною спадщиною всього людства і будь-які докази інших держав щодо національної приналежності вказаної страви по суті є нікчемними. Кожна українська господиня має власний рецепт приготування борщу, тому навіть в одному українському селі вказана страва може мати різний смак чи відрізнятися використаними для її приготування інгредієнтами. Унікальні відмінності має борщ, що готують в різних регіонах України, для прикладу львівський рецепт борщу включає використання сала та ковбасок, на Волині борщ готують з додаванням грибів та чорносливу, в Одесі до борщу додають бички – невелику морську рибку та квасолю. Дуже смачним є борщ простий рецепт якого передбачає використання спеціальної борщової заправки від Торчин®.  

Готуємо борщ за традиційним українським рецептом  з додаванням кетчупу Торчин

Традиційні складники українського борщу

Для мешканців Чернігівщини, Харківщини, Сумщини чи Київщини обов’язковою є присутність у борщі м’яса свинини чи яловичини, водночас на Галичині традиційною стравою є пісний борщ, що готують на основі спеціального попередньо приготовленого бурякового квасу. Незалежно від регіону країни швидко приготувати неймовірний за смаком борщ можна з використанням заправки від торгової марки «Торчин» — «томатної з болгарським перцем» або «буряково-томатної» 

Окрім традиційної томатної пасти, свіжих томатів чи томатного соку (в залежності від пори року) приготувати борщ також можна з використанням кетчупу, який є відмінною альтернативою томатній пасті. Окрім однієї упаковки кетчупу Торчин® «Лагідний» обов’язковими інгредієнтами борщу є:

  • м’ясо (краще нежирна яловичина), яке слугує основою для приготування бульйону (для приготування борщу знадобиться 100 грамів яловичини на один літр води);
  • свіжі овочі – одна морква, одна цибулина, 200 грамів свіжої капусти, червоний буряк та дві невеликі картоплини (об’єм овочів розраховано на 1 літр води);
  • сіль, чорний мелений перець та перець горошком, які кожна українська господиня додає за смаком, який полюбляють члени сім’ї. 

Для приготування овочевої засмажки знадобиться чайна ложка лимонного соку та столова ложка олії.

Як приготувати борщ з додаванням кетчупу

Приготування борщу за традиційним рецептом складається з трьох етапів, де найбільш тривалим за часом є процес приготування м’ясного бульйону (якщо рецептом передбачено пісний борщ, час на варіння бульйону можна зекономити, оскільки, щоб повністю зварити м’ясо разом з квасолею (за бажанням) знадобиться близько двох годин). За пів години до завершення приготування бульйону до нього потрібно додати порізану кубиками картоплю, за 10 хвилин до завершення – додаємо нашатковану капусту.

Столовий (червоний) буряк потрібно нарізати соломкою та пропасерувати на сковорідці з невеликою кількістю рослинної олії та лимонного соку до його розм’якшення. Для приготування засмажки дрібно нарізану цибулю та натерту на великій тертці моркву потрібно обсмажити до появи золотистого кольору та додати наприкінці обсмажування кетчуп. Засмажку та пасерований буряк додаємо до бульйону з овочами та картоплею за 15 хвилин до завершення приготування борщу. Наприкінці потрібно додати дрібно нарізану зелень. Смачного!

Share this post

нет
scroll to top