Гвинтокрили, горілка та вакцина: якими міфами «обріс» коронавірус та як їх розповсюджують

Пандемія коронавірусу шириться світом і Україною, а разом із нею – численні міфи і фейкові новини. Користувачі соцмереж розповсюджують їх, подаючи як факти. Деякі з фейків відверто переходять межі здорового глузду. Люди пишуть про гвинтокрили, з яких будуть розпилювати дезінфікуючі розчини, і про те, що вакцина від covid-19 вже винайдена та готова.

І інтернет-шахраї навіть намагаються на цьому нажитися, продаючи ніби-то диво-вакцину. І реальність така, що завжди знаходяться ті, хто готовий повірити у такі нісенітниці. Але жодних ліків від коронавірусу немає. Це факт, запевняють фахівці. А вакцина не може з’явитися так швидко. Потрібен рік, як мінімум.

Фахівці розвінчують і інші міфи, пов’язані з коронавірусом. Так, існує думка, що висока температура вбиває вірус. У боротьбі з вірусом надвластивості часто приписують і ультрафіолету.

Чимало неправдивої інформації пов’язано з карантинними заходами. Один із них, наприклад, забороняє дітям виходити на вулиці. До речі, у розмовах про коронавірус поширюють міф і щодо вікових ризиків. Буцім-то хворіють саме літні люди, дітей же це не торкнеться. Але і це – не правдива інформація.

Ці міфи – крапля в морі дезінформації, яка існує навколо вірусу. Паніка, яка охопила людство, лише сприяє поширенню фейків. Така поведінка для людини зрозуміла, запевняє психолог. Аналізуючи ситуацію, важливо насамперед спиратися на критичне мислення. На щастя, у вирі паніки його ще не втратили.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/gvintokrili-gorilka-ta-vakcina-jakimi-mifami-obris-koronavirus-ta-jak-ih-rozpovsjudzhujut/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top