Острів Хортиця — духовний центр різних народів
Острів Хортиця — це духовний центр не тільки для запоріжців і українців, а й для всіх народів, які живуть на території Запорізької області та України. Таку думку озвучив президент Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані в ефірі програми “День. Тема” на телеканалі TV5.
— На території Запорізької області проживають представники понад 130 різних національностей. Всі живуть у мирі та злагоді. Всі розуміють, що головна задача — поважати культуру українського народу та збагатити її своєю культурою, — розповідає Науфаль Хамдані. — Ми проводимо багато заходів та фестивалів для того, щоб довести, що хоча ми різні, водночас ми — єдині. Для нас, усіх, як громадян України, — Хортиця духовний центр. Він був таким історично і ми маємо його розвивати у цьому напрямку у майбутньому.
Нагадаємо, що цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку Національної програми «Велика реставрація». Острів хочуть перетворити й зробити максимально цікавим і комфортним для туристів. У рамках програми планують реконструювати Курган єднання України, музей історії запорізького козацтва та «Козацьке коло». Реконструкція триває.
Як зазначив Науфаль Хамдані, у острова Хортиця є всі шанси стати масштабним туристичним об’єктом.
— Мій досвід відвідування інших туристичних країн показує, що у нас є значно більше, ніж у них, — зазначає Науфаль Хамдані. — Хортиця на сьогодні має шанс стати центром європейського та закордонного туризму. Ми розуміємо, що є можливості для цього. Потрібно ще попрацювати, щоб з’явилися умови для туристів. Ми можемо їх зацікавити, адже, Хортиця — родзинка Україна.
Науфаль Хамдані зазначив, що був учасником перших громадських обговорень питань, пов’язаних з розвитком Хортиці.
— Мені дуже подобається, як зараз ведуться роботи. Я думаю, що потрібно розвивати інфраструктуру. На Хортиці потрібні дороги, освітлення, локації. Я думаю, що в майбутньому все це буде.
Як раніше писала “Индустриалка”, у Києві відбулася презентація бренду острова Хортиця.Це не просто логотипи та символи, це захоплююча графічна подорож островом Хортиця. Саме таким бачать нову айдентику легендарного місця ії розробники команда агенції Bickerstaff.764. На думку Науфаля Хамдані, розробка брендингу острова — це важливий крок вперед.
— У світі є багато дуже відомих локації, у яких є свій логотип. Наприклад, коли ми кажемо про Стамбул як туристичне місто, то його логотип, який знають в усьому світі, це блакитна мечеть. Я думаю, що Хортиця також повинна мати свій логотип, — зазначив Найфаль Хамдані. — Представники національно-культурних товариств області також зацікавлені у розвитку острова Хортиці та його бренду. У нас щороку на фестивалі “Покрова на Хортиці” є містечко національно-культурних товариств “Єдина родина”, де ми показуємо свої таланти. Будь-яка людина, яка відвідує Хортицю, бачить її природну красу і розуміє, що в України є своя історія. Хортиця — унікальний острів, який ми маємо розвивати.
Як раніше писала “Индустриалка”, головних символів у айдентиці розроблено декілька — це варіації букви “Х”, кожна з яких натхненна певним важливим, хоча іноді і не таким очевидним символом місця. Що таке “Х”? По-перше, це головна літера острова Хортиця, а по-друге – ікс, символ загадковості і містичності, якими буквально дихає це місце.
Аби визначити головний логотип Хортиці, оголошено відкрите голосування, участь в якому може взяти будь-хто за цим посиланням://readymag.com/bickerstaff.ooo/2919291/. Тут кожен може висловити свою думку й обрати той варіант, до якого лежить душа.
Нагадаємо, у Запоріжжі був підписаний Меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці.
Читайте також: Это красиво: мнение о бренде Хортицы
Фото Богдана Самойлова та скріни TV5
Сообщение Хортиця має всі шанси стати масштабним туристичних об’єктом появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/hortitsya-maye-vsi-shansi-stati-masshtabnim-turistichnih-ob-yektom
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook