Хотіла заробити грошей, а заробила хімічні опіки: в Мелітополі жінка постраждала під час збору черешні

Дерева обробляли ядохімікатами, і під час збору ягід жінка отримала хімічні опіки. Питання: що ми їмо?

Своєю історією жінка поділилась із сайтом «Местные вести«.

Як пишуть журналисті видання, Валентина Миколаївна більш ніж 30 років працює на збиранні врожаю черешні. Каже, що за один робочий день можна назбирати близько 120 кілограмів ягід. Платять за вагу, збирати потрібно з «хвостиками», щоб не почавити ягоду. Але в цьому році погода підвела — черешня гниє прямо на деревах, тож вага зібраної ягоди значно менша ніж зазвичай:

— Через дощ урожай гниє, — нарікає жінка. — Зараз половина йде в відро, половина на викид. У кращому випадку 40 проентів відходить. Тому нарвати вдається не більше 70 кг за день. На моїй пам’яті це найгірший рік. Останні 3-4 роки ягода гниє, але не так сильно. Раніше встигали зібрати ранню, а пізня так взагалі хороша була, масово гнив хіба що Валерій Чкалов. Зараз «Валерка» згнив повністю, почали проривати «іюньку» — теж лопається. Гібриди краще таку погоду переносять, звичайно. Що буде з пізньої — невідомо. Вона поки зелена.

На початку червня жінка спробувала попрацювати в мелітопольських садах. Результат виявився вельми несподіваним, та ба більше — болючим та дороговартісним:

— Вранці вийшли на роботу, рвали як зазвичай, а в обід пішов дощ, — розповідає жінка. — Ми всі трохи підмокли, але одяглися і розійшлися по домівках. Вдома я прийняла душ, і нічого не віщувало біди. Вночі прокинулася з відчуттям, що мої руки, шию, ступні зверху хтось обтер скловатою. Все набрякло, почервоніло, свербіло, пекло неймовірно. Вперше зі мною таке. Намагалася сама мазати, примочки робити — не допомагало. Довелося звернутися до дерматолога. Лікар сказав, що швидше за все це хімічний опік або алергічна реакція на хімію. Мабуть, черешню так щедро обробляли хімікатами, що шкіра цього не витримала. Постраждали ті ділянки, які були не закриті одягом, взуттям.

Пройшло десять днів, але шкіра в жінки й досі виглядає не здоровою. Вона каже, що дискомфорт зник, але лікуватися довелося серйозно: робили уколи, приписали гормональні мазі. Дещо рекомендували в інтернеті на дерматологічному форумі, куди вона відправила свої фото.

Жінка каже, що власнику садів, де заробила неприємну хворобу, нічого повідомляти або з’ясовувати з ним не стала, бо не бачить сенсу. Просто мовчки звільнилася.

Зараз Валентина Миколаївна працює в садах у Рівному, що в Мелітопольському районі. Каже, що там платили 8-10 гривень за кілограм зібраних ягід.

Жінка попереджає — купуючи черешню на ринках, треба ретельно її мити, або навіть замочувати у воді. Садівники, в гонитві за врожаєм, обробляють дерева ядохімікатами, і нагляду за цим від державних служб майже не має.

Читайте також: Все менше хворих, все більше одужавших: хроніки коронавірусу в Запорізькій області

Источник: https://forpost.media/novosti/khotila-zarobyty-hroshey-a-zarobyla-khimichni-opiky-v-melitopoli-zhinka-postrazhdala-pid-chas-zboru-chereshni.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top