Як платити менше податків та повернути частину сплачених раніше грошей
Перша і головна умова, кажуть експерти, потрібно бути офіційно працевлаштованим.
Повернути певну суму зі сплачених коштів можуть люди, чия заробітна платня не перевищує місячний прожитковий мінімум помножений на 1,4. У 2020-му році це 2 тисячі 940 гривень.
— При офіційній заробітній платі, при отриманні такого доходу ми маємо право на податкову соціальну пільгу, яка вираховується від розміру прожиткового мінімуму, — зазначила експертка у галузі економіки Олена Дудар. — Десь трохи ширше поняття для громадян, які мають певні соціальні пільги: це матері-одиначкі, матері, які мають на вихованні неповнолітніх дітей з інвалідністю. Це також люди першої та другої категорії та тимчасові переселенці.
Ще однією пільгою – податковою знижкою – може скористатися кожен українець за рахунок сплачених послуг протягом року.
— Це навчання дітей, першого ступеня споріднення родичів, чоловіка та інших, це лікування у медичних закладах. Ці люди мають певні обмеження, але там теж доволі широкий спектр. Це внески до недержавного пенсійного фонду, компенсація за житло, оренду житла, але воно стосується лише переселенців, — пояснює Олена Дудар. — Також, до речі, податкова знижка розповсюджується, якщо ми модернізуємо наш автомобільний транспорт на газ та біопаливо.
Експерти розповідають: що потрібно робити, аби отримати ці податкові пільги.
— Якщо ми говоримо про податкову соціальну пільгу, то нам необхідно звернутися з заявою до роботодавця і вказати на якій підставі ми просимо надати податкову соціальну пільгу, — зазначає експертка. — Якщо ми говоримо про податкову знижку, то нам необхідно після завершення податкового року надати до державної податкової служби за місцем своєї реєстрації податкову декларацію, в якій ми маємо вказати, яку заробітну плату ми отримали, інші доходи, які ми отримали, якщо вони є, та витрати, які ми здійснили у цьому році.
Раніше ми писали, що Кабмін передав до парламенту проєкт бюджету України на 2021-й рік. Попри дефіцит та падіння ВВП, міністр фінансів запевнив, соціальні виплати не скоротять, а мінімальну зарплатню піднімуть на півтори тисячі гривень. Аналітики вже прогнозують нову кризу та бюджет «друкарського верстата».
Читайте також: Коли в Україні очікується новий стрибок безробіття
Сообщение Хто може розраховувати на податкові пільги в Україні появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/hto-mozhe-rozrahovuvati-na-podatkovi-pilgi-v-ukrayini
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook