Дедалі частіше в соцмережах з’являються повідомлення про те, що діти з різних шкіл в тих чи інших містах нашої країни стають жертвами булінгу. І не лише з боку одноліток, а й навіть з боку вчителів. Як саме захиститись від цього і що робити батькам постраждалих дітей – з’ясовували ведучі Ранку з TV5 разом із інспекторами із зв’язків з громадськістю патрульної поліції Запоріжжя – Іриною Сергієнко та Олександром Михайловським.
В 2019 році вступила в дію нова стаття 173 п. 4, «Булінг». Тепер в законодавстві визначено, що «булінг» — це систематичні протиправні дії по відношенню до суб’єкта психологічного, фізичного, економічного та сексуального характеру, в яких є свідки. Саме наявність свідків і те, що нападки на жертву з боку агресора є не поодинокими, а повторюються протягом якогось часу, і відрізняє булінг від «дитячого конфлікту» між двома особами.
Як і інші протиправні дії, факти булінгу треба довести, щоб в поліції почали розслідування. Доказами булінгу, як зазначили поліцейські, можуть стати пояснення свідків та видео-фіксація фактів цькування. Неповнолітні діти, навіть учні навчальної школи, також можуть свідчити, однак – лише у присутності батьків.
Інспектори патрульної поліції зазначили, що санкції статті «Булінг», якщо випадок відбувся у навчальному закладі, розповсюджуються не лише на агресора, а й на вчителів та адміністрацію навчального закладу. Тож за булінг в школах несуть відповідальність саме вчителі та керівництво закладу освіти.
Дивіться у актуальному інтерв’ю гостей Ранку з TV5:
-які на сьогоднішній дені існують види булінгу та як їх розпізнати?
-не лише діти: хто може стати жертвою булінгу?
-яку відповідальність несуть сторони конфлікту у разі підтвердженого факту булінгу?
Читайте також: Прихильники руху «чайлд-фрі» — хто вони?
Источник: https://tv5.zp.ua/news/hto-povinen-nesti-vidpovidalnist-za-buling-u-shkolah/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook