Художник из Запорожской области рисует портреты на голливудской Аллее славы

Художник из Васильевки преподает в Лос-Анджелесе украинский язык и рисование

Художник, карикатурист (организовывал международный конкурс карикатуры «Василівські веселини»), татуировщик, волонтер Александр Зиновьев из Васильевки решил попробовать реализовать свои творческие возможности в США. Как ему это удается и о жизни в США он рассказал «Индустриалке».

-Я поїхав у віці 50 років, — рассказывает 54-летний Александр Зиновьев. — Для чого? Щоб чогось досягти глобально, необхідно життя змінити координально.  Першим поїхав старший син Олексій, потім через пів року я прилетів до Лос-Анджелесу. Я прилетів на пів року і зразу ж почав інтегруватись у суспільство. Вивчав англійську мову. Почав малювати шаржи, портрети на голлівудській Алеї слави. Познайомився з українською громадою в культурному центрі на Мелроуз-авеню. Земляки українці допомогли з оформленням документів і влаштуванням на роботу. Зокрема, в суботню школу при церкві вчителем української мови та малювання.

художник Александр Зиновьев

-Что стало самым сложным  в адаптации?

-Ви знаете, після України – нічого складного не було.

-А что больше всего понравилось?

-У американському суспільстві існує певна система відносин в побуті, на роботі, на вулиці, в різних сферах життя, яка мені подобається.

На жаль, колишні співвітчизники, які давно тут мешкають і створюють бізнес, поводяться інакше. Вони дозволяють собі затримувати зарплатню (що в Америці неприпустимо). Поступово збільшувати обєм роботи (не так, як домовлено було). Занижують тариф погодинної оплати. А також намагаються залізти тобі в душу і взнати про тебе все, щоб тобою маніпулювати. А це порушує зону комфорту. Тому, коли людина оволодіє англійською мовою і має документи, то намагаються влаштуватись на роботу до корінних американців ( тобто тих, які в Америці з народження).

художник Александр Зиновьев

-А что особенно понравилось в городе, какие места, достопримечательности?

-Це складне питання тому, що тут дуже багато всего. Можу тільки сказати про ті, де я був. Це зоопарк, музей Гетт, Музей сучасного мистецтва, обсерваторія, і купа різних галерей та виставкових залів. І, звичайно, кіностудія «Юніверсал». 

-Как живется в Лос-Анджелесе художникам?

-Доволі складно, але цікаво. Тут їх багато, та щей я приїхав, мій старший син малює, то стало дуже багато (улыбается). Дуже велике різноманіття стилів, напрямкі , технік, до самих абсурдних, щоб тільки виділитись. Наші художники, я маю на увазі з колишніх республік СССР, вирізняються підготовкою, тобто, школою (і це приємно), відчуттям кольору, композицією, стилем.

художник Александр Зиновьев

-Что вы делаете в США, как художник? Как удается себя реализовать?

-Маю тим часові замовлення на портрети, шаржі або тематичні картини. Виставки — одна персональна в галереї , друга — спільно з іншими художниками. Також вчу малювати – репетиторство. Ну, і постійно малюю нові живописні роботи. Одного разу малював мурал — це розпис на стіні на будинку з зовні.

(Кстати, сын Александра Зиновьева, тоже Александр Зиновьев, создает муралы в Запорожье и Васильевку. Недавно расписал стену на Набережной).

-Чем, по вашим наблюдениям, отличаются американская культура от европейской, украинской?

-Питання широке, неоднозначне. Висловлюю своє особисте враження. Якщо коротко, то в європейскій культурі, як і в українській, зокрема є традиційність помножена на сторіччя, цілісність культури та пасіонарність. Попри всі глобалізаційні процеси у світі. Американська ж культура базується на багатьох культурах і традиціях різних народів світу. Отже нація ємігрантів створила єтно-культурній сімбіоз. І він спонукає творчих людей до будь якого самовираження, знаходження принципово нового в образотворчому мистецтві. Є в цих творчих процесах явно невдалі , недолугі і відверто абсурдні роботи і проекти митців. Але не помиляється той, хто нічого не робить. Час роставить все по своїх місцях

Как писала «Индустриалка», запорожанка считает, что Лос-Анджелес напоминает Бердянск, только раз в 10 больше.

Читайте также: Запорожцы могут еще раз увидеть международную выставку современного искусства.

Фото со страницы Александра Зиновьева в соцсети

Источник: http://iz.com.ua/kultura/hudozhnik-iz-zaporozhskoy-oblasti-risuet-portretyi-na-gollivudskoy-allee-slavyi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top