Ідея Зеленського перевезти адміністрацію президента коштуватиме десятки мільйонів доларів

Володимир Зеленський заявив про своє бажання перевезти Адміністрацію Президента з Банкової. Дмитро Шимків, колишній заступник голови АП, вважає, що це може коштувати десятки мільйонів доларів.

“Взагалі ідея переїзду Адміністрації президента не нова. Її активно просував Борис Ложкін. Ми дискутували про це, і в Бориса була улюблена теза, що “я хочу бачити тут  Hilton чи Marriott, а ми маємо бути десь, де є простір”.

За його словами, коли Порошенко став президентом, у його оточенні також говорили про переїзд. Тоді у Порошенка розглядали усі варіанти та рахували видатки. Однак вирішили не переїжджати, бо це виявилося занадто дорого.

За словами Шимківа, теоретично можливо перевезти все з АП, але на це необхідно витратити час та ресурси

“Це десятки мільйонів доларів. Треба ж побудувати нову інфраструктуру. Хтось каже, що от є коворкінг-спейси. Але треба розуміти, що ви приїжджаєте і платите оренду, користуєтесь їхньою інфраструктурою, і, звичайно, це не 427 людей”, – пояснює Дмитро Шимків.

“Ви маєте порахувати, скільки буде коштувати оренда, і вам же треба буде десь жити, поки новий офіс будується чи організовується”, – зауважує екс-заступник голови АП.

Він висловлює припущення, що переїзд можна організувати за рік. Однак залишається питання грошей і бюджету.

“Це можна зробити або за чиїсь гроші, або за гроші бюджету. Цього року, наскільки я знаю, таких витрат у держбюджеті не передбачено. А плюс все має робитись на конкурсних засадах, через тендери на ПроЗорро”, – зауважує Шимків.

Також пан Дмитро наголошує на інших аспектах, які ускладнюють переїзд. Серед них – пошук будівлі з великими залами для проведення зустрічей та прийняття делегацій та іноземних колег, пошук місця для архіву з документами, бібліотеки, кабінетів для 400 співробітників, встановлення спеціально облаштованих кімнат з додатковим обладнанням, яке не дозволяє знімати аудіо чи будь-який інший сигнал.

“Наприклад, засідання РНБО мають таку вимогу. Є обладнання, яке захищає такі засідання. Ми розуміємо, що президент обговорює критичні питання. Це не просто “пацани зібралися поговорити”. Це питання, які стосуються безпеки, розвідки, військових дій – купа всього”.

Важливі також фізичні переходи. Вони дозволяють пересуватися між Адміністрацією, Кабінетом міністрів, Верховною Радою.

“Це потрібно постійно переїжджати то в АП, то в Кабмін, то в Раду. Все це мусить бути поруч чисто фізично, щоб цей процес міг відбуватися. Всі ці переміщення займають час. Не можна брати одну структуру і розглядати її відірвано від решти. Це популізм!”, – наголосив він.

За матеріалами інтерв’ю з Дмитром Шимківим в Українській правді.

Источник: https://forpost.media/novosti/ideja-zelenskogo-perevezti-administraciju-prezidenta-koshtuvatime-desjatki-miljoniv-dolariv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top