Ігор Артюшенко: «Влада не виконує завдання протидії розповсюдженню хвороби»

Ситуація з епідемією загрозлива. На фоні значного зменшення захворюваності у двері стукає новий штам «дельта», який є значно небезпечніший. Влада не виконує завдання протидії розповсюдженню хвороби. За другий рік влади Зеленського маємо вже четвертого міністра охорони здоров’я, але організація медичної допомоги стає все гіршою. Одночасно з тим гроші, які повинні витрачатися на медицину, зникають в обхід тендерів у «великому крадівництві».

Народний депутат України восьмого скликання Ігор Артюшенко в етері телеканалу «Прямий» розповів про загрозу нової хвилі коронавірусу та безпорадність влади у боротьбі з нею.

«Ситуація дуже тривожна, і про це свідчить вся наявна інформація. Звичайно, що завдання влади протидіяти цим загрозам — фахово, системно. Існує два основних моменти протидії — це організаційно-кадрова спроможність влади. Тобто, наскільки вертикаль взагалі може виконати наказ. І другий момент — це фінансування. Щодо фінансування, це очевидний факт, хто завгодно може перевірити, що за цей рік у нас витрачається на що завгодно, на правильні, позитивні речі, можливо, але без тендерів, без конкурсів. Повиводили все це з тендерів. Ми цю систему «Прозоро» формували якраз для того, щоб некрали на бюджетних закупівлях. Зараз під різними приводами ці грощі виводяться на інші речі, окрім як на боротьбу з епідемією. Оце найстрашніше», — каже Ігор Артюшенко.

На його думку, ці два фактори тісно пов’язані, тому що навіть якщо вертикаль почне працювати, вона не зможе робити це ефективно без фінансування. Потрібне обладнання, медикаменти, спецзасоби і всі ті речі, які необхідні для протидії можливому загостренню.

Кадрова спроможність влади сама по собі викликає сумніви.

«У нас вже який? Четвертий за два роки міністр охорони здоров’я? Відверто, система тільки валиться й валиться. НАвіть якщо хтось запропонує якийсь гарний план протидії і будуть фінанси, на місцях його просо не виконають, тому що завалена система. На кому відповідальність? Звичайно що це особиста відповідальність Зеленського», — таку думку має Ігор Артюшенко.

Стосовно нового штаму коронавірусу «Дельта» і його потрапляння в Україну:

Ще тиждень тому «Європейська Солідарність» заявила: негайно закривайте кордони з Росією! Але нічого не зробили. Я вважаю, що будь-які обмежувальні заходи дають виграти час. Звичайно що цей штам «Дельта» міг потрапити в Україну, але пізніше, не так швидко і дав би нашій системі охорони здоров’я підготуватись.

Читайте також: В поліції прокоментували смерть підлітка на атракціонах на Запоріжжі: деталі

Источник: https://forpost.media/novosti/ihor-artiushenko-vlada-ne-vykonuie-zavdannia-protydii-rozpovsiudzhenniu-khvoroby.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top