Ігор Гармаш: Проєкт оновлення запорізької Хортиці перебуває у фокусі громадськості та фахівців

Проєкт реставрації Хортиці експерт вважає досить успішним

Проведення обговорення перспектив відновлення запорізької Хортиці демонструє сучасність і трансформації в Україні. Про це під час другого етапу масштабного всеукраїнського обговорення долі Хортиці в рамках дискусійної платформи «Хортиця: Видатна історія — велике майбутнє» сказав регіональний представник Українського центру культурних досліджень Міністерства культури та інформаційної політики України, експерт з питань культури та креативних індустрій ініціативи Представництва ЄС в Україні Team Europe Ігор Гармаш.

За його словами, знаковим є те, що подію організовує «Платформа спільних дій», яка багато років за підтримки Метінвесту та комбінату «Запоріжсталь» проводила конкурс соціальних проєктів «Ми – це місто», і є провайдером позитивних змін у Запоріжжі.

— Це дуже знаково, — наголосив Ігор Гармаш. – Під час дискусії я почув меседжі, які мене абсолютно заспокоюють – бажання мати адекватну комунікацію між владою, інвестором і громадою. Бажання не втручатися або максимально зберігати інтереси природи і Хортиці. Це втішає. Адже ландшафт острова формувався мільйони років. А людина, яка вирішила впливати на цей ландшафт, існує всього декілька сотень років на цій території.

Проєкт реставрації Хортиці експерт вважає досить успішним

Тому, на думку експерта, варто визначити пріоритети для самого острова Хортиця, після цього – для громади. І лише після фахової думки науковців, варто розробляти умови адміністрування, фінансування і т.д.

Саме під час обговорень учасників дискусійної платформи, за словами представника Українського центру культурних досліджень, визначаються головні питання, на які варто звернути увагу при розробці комплексного проєкту відновлення Хортиці. Зважаючи на виступи учасників, Ігор Гармаш вважає, що проєкт перебуває під гарним фокусом.

— Музей створювався у радянські часи, коли ніхто нікого не запитував. Тобто ставили перед фактом – як тоді казали, під бурхливі оплески трудящих – що збудували, то збудували, — зазначив експерт. — Зараз у нас зовсім інші часи – ми все проговорюємо. І я тішуся, що Запоріжжя дійсно приємно дивує саме в такому контексті.

Як представник Українського центру культурних досліджень, Ігор Гармаш займається питаннями імплементації конвенцій ЮНЕСКО, які підписала Україна. Це про охорону нематеріальної культурної спадщини, про заохочення розмаїття форм культурного самовираження. І саме з цієї точки зору він оцінює проєкт щодо реставрації кургану та Музею історії запорозького козацтва як досить успішний.

Проєкт реставрації Хортиці експерт вважає досить успішним

Як повідомляла «Индустриалка», концепція розроблена київською компанією «Big City Lab». Головним архітектором проєкту став експерт «Big City Lab», засновник литовського архітектурного агентства РUPA, радник мера Вільнюса, викладач урбаністики в Вільнюському технічному університеті Тадас Йонаускіс.

Нагадаємо, меморандум про консолідацію зусиль для відродження Хортиці 23 квітня уклали Міністерство культури і інформаційної політики України, Запорізька обласна державна адміністрація і Група Метінвест. Цей історичний документ визначає принципи і напрями співпраці, а також наміри з питань культурного, туристичного, наукового, освітнього, інфраструктурного розвитку Хортиці.

Перший етап дискусійної платформи «Хортиця: Видатна історія — велике майбутнє» в Запоріжжі відбувся 16 квітня. Дискусійний майданчик розгорнуто на базі хабу громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Всеукраїнське обговорення долі легендарного острова Хортиця ініційовано Запорізькою обласною державною адміністрацією.

Участь у широкомасштабній дискусії беруть фахівці різних сфер: історичної, культурної, туристичної, освітньої, творчої, рекреаційної, бізнес-індустрії. Свої пропозиції та проєкти щодо подальшого розвитку Хортиці можуть надати усі охочі.

Як повідомляла «Индустриалка», цього року розпочнеться реалізація програми «Магніти України», до якої входять дві точки у Запорізькій області — Національний заповідник «Хортиця» та Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила».

В рамках реалізації президентської програми «Велика реставрація» на острові Хортиця цього року планують побудувати новий музей, оновити парк, облаштувати спортивні об’єкти і т.д. На фінансування програми «Велика реставрація» передбачено близько 2 млрд грн.

Читайте также: Запорізька молодь підтримує перетворення Хортиці на прогресивний, безбар’єрний та сучасний об’єкт

Сообщение Ігор Гармаш: Проєкт оновлення запорізької Хортиці перебуває у фокусі громадськості та фахівців появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/igor-garmash-proyekt-onovlennya-zaporizkoyi-hortitsi-perebuvaye-u-fokusi-gromadskosti-ta-fahivtsiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top