Инфраструктурные проекты, дешевые кредиты, разумный протекционизм: Ростислав Шурма рассказал о пути Украины к экономическому успеху

В прямом эфире политического ток-шоу «Свобода слова» на телеканале ICTV глава Оппозиционного блока в Запорожской области, генеральный директор ПАО «Запорожсталь» Ростислав Шурма в своем выступлении выделил главные аспекты экономического блока предвыборной программы Александра Вилкула.

[embedded content]

Может ли Украина быть успешной?

В эфире программы глава Запорожской областной организации «Оппозиционного блока» Ростислав Шурма коротко описал текущее состояние украинской экономики.

“Економіка — на самоціль для будь-якої влади. Чому потрібна сильна економіка? Сильна економіка потрібна тому, що це єдиний шлях досягнути добробуту всіх громадян України. Що власне кажучи є основною метою будь-якої держави. Дуже часто після 30 років провальної економічної політики у нас виникає питання: а взагалі ми можемо досягти успіху чи не можемо? Так давайте відмотаємо на 30 років назад і ми побачимо, що наприкінці 80-х на початку 90-х років ми були, напевно, однією з 20-ти найсильніших економічно держав, у нас валовий внутрішній продукт був 300 млрд доларів, а не 100 млрд, як сьогодні. Ми запускали ракети в космос, у нас була сильна титанова галузь, алюмінієва галузь, у нас була сильна інженерна, наукова складова. Сьогодні ми пишаємося тим, що є одним найбільших експортерів зерна, соняшникової олії, а це не порівнюванні речі”, — отметил Ростислав Шурма.

Три компонента успешной экономики

Ростислав Шурма отметил, что «Оппозиционный блок — Партия мира и развития» и Александр Вилкул считают необходимом сфокусироваться на трех основных направлениях, которые дадут толчок к возрождению и укреплению экономики Украины.

Это, в частности, крупные инвестиционные проекты, благоприятный инвестиционный климат и разумный протекционизм со стороны государства.

“Як нам цього всього досягнути. Є три компоненти, на яких потрібно сфокусуватися. Перше — великі інфраструктурні проекти. Чому саме це? Тому що це є якість життя громадян України. Дороги, аеропорти, вокзали, мости і так далі. Саме такі проекти створюють великий імпульс для всього економічного ланцюжку”, — отметил Р. Шурма.

Дешевые деньги и благоприятных климат для них

“Як зробити, щоб це все запрацювало в нашій країні? Дуже просто. А це — другий пункт нашої програми — інвестиційний клімат. Він знову ж таки складається в нас з трьох частин. Перший компонент — дешеві гроші. Якщо ми хочемо відбувати економіку, нові фабрики, нові заводи — потрібні кредити. Якщо в нас кредити під 24% — ні один бізнес не може витримати такі навантаження. Цей же ж відсоток діє і для простих громадян України”, — объяснил гендиректор «Запорожстали». В связи с этим необходима разумная финансовая политика, которая позволит удешевить кредитные ресурсы и даст толчок для экономического роста страны.

“Потрібно зробити, аби кошти були дешеві. Потрібно принципово змінити умови ведення бізнесу в Україні. Давайте задамо собі запитання, чому у сусідній Польщі кредити доступні під 3,5 — 4%? В Словаччині під 3 — 3,5%? В ОАЕ, в пустелі, по великому рахунку, теж доступні ресурси під 3%. дуже просто: є стабільність, є прогнозованість, є захист інтересів інвестора, є судова власна, де можна захистити свої інтереси. Це дуже непростий шлях, але нам потрібно створити хороший інвестиційний клімат”, — акцентировал Р. Шурма.

Адекватные налоги без давления

Однако улучшить инвестиционный климат нельзя без налоговой реформы. Одна должна быть направления на снижение налоговых ставок и давления со стороны фискальных и силовых структур. 

“Другий компонент — податкова реформа. Куди приходять вкладати кошти великі інвестори? Туди де стабільний інвестиційний клімат і хороша податкова політика. Ми повинні конкурувати з іншими державами для того, щоб залучати інвестора. Якщо є держави, наприклад Угорщина, де ставка податку на прибуток 9%, ще й ставки за кредитами 3%, то куди прийде інвестор? В Україну, де ставки за кредитами 24% і податкова ставка 18-19%?. Зрозуміло — ні.Тому другий компонент — податкова реформа», — уточнил программные цели команды Вилкула Р. Шурма.

Кому достанутся деньги?

Местные власти и громады будут напрямую заинтересованы в привлечении инвесторов, если значительная часть налогов будет оставаться в местных бюджетах, а не оседать в центральном.

«І третій компонент. Нам треба запустити механізм, щоб в кожному конкретному місті, в кожній області, в кожній громаді місцева влада була зацікавлена в залученні інвестора. Щоб його зустрічали і за руку водили: побудуй тут підприємство, створи тут робочі місця, тому що я, як місцева влада, зацікавлений, щоб податки залишилися в мене на місці. А зараз всі податки йдуть в центральний бюджети. Тому, три компоненти, підкреслюю, це є — інвестиційний клімат і здешевлення коштів, це є податкова реформа з суттєвим зниженням податкових ставок, це економічна децентралізація, щоб левова частина податків, разом з повноваженнями, разом з відповідальністю, переходили на місцеву владу. Це є другий великий блок економічної політики», — объяснил Ростислав Игоревич.

Еще один шаг

Экономическая политика государства не будет полноценной без разумного протекционизма со стороны государства. Бизнесу нужна поддержка на международном уровне.

«Завдання держави — це розумний захист своїх стратегічних галузей. Неважливо, це металургія чи аерокосмічна галузь або легка промисловість. Але ця робота має виконуватись. Ось, власне кажучи, три основних блоки нашої програми. Я впевнений, що Вілкул зможе це зробити», — резюмировал Ростислав Шурма.

Ранее сообщалось, что на Форуме за мир и развитие, который состоялся в Запорожье 20 января, Александр Вилкул представил пятитысячной аудитории свое видение развития Украины.

Читайте также: У Вилкула есть четкая программа экономического развития и роста благосостояния населения — Ростислав Шурма

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/infrastrukturnyie-proektyi-deshevyie-kredityi-razumnyiy-protektsionizm-rostislav-shurma-rasskazal-o-puti-ukrainyi-k-ekonomicheskomu-uspehu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top