Інклюзивні спортивні майданчики: у Запоріжжі розпочали підготовку до будівництва

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Інклюзивні спортивні майданчики: у Запоріжжі розпочали підготовку до будівництва

Демонтаж стели та сцени у парку Героїв Національної Гвардії України в Запоріжжі для будівництва інклюзивного спортивного майданчика. Запорізька міська рада

У Запоріжжі, у парку Героїв Національної Гвардії України побудують два інклюзивні спортивні майданчики. Для цього вже демонтували стару сцену та стелу.

Про це сьогодні, 12 вересня, повідомили у Запорізькій міській раді.

Зазначається, що в парку Героїв Нацгвардії України, що знаходиться у Хортицькому районі, побудують два інклюзивні майданчики для занять спортом — один для дітей, інший для дорослих. Для цього почали роботи з очищення території:

«Парк вже почали приводити до ладу. Цього тижня демонтували аварійну сцену та стелу спільними зусиллями структурних підрозділів міськради. Прибрані обʼєкти були травмонебезпечними та не оновлювались понад 20 років», — йдеться у повідомленні.

Інклюзивні спортивні майданчики: у Запоріжжі розпочали підготовку до будівництва

До та після демонтажу небезпечних елементів у парку Героїв Нацгвардії України для створення інклюзивного спортивного майданчика. Запорізька міська рада

Раніше Суспільне повідомляло, що у Запоріжжі планують збудувати декілька інклюзивних спортивних майданчиків у парках чотирьох районів міста. Ініціатива стала можливою завдяки співпраці міськради та USAID.

Що відомо про безбар’єрний доступ у Запорізькому регіоні

У липні 2024 року у Запоріжжі створили Раду безбар’єрності при міському голові. Представники Ради працюватимуть над питаннями створення рівних можливостей для маломобільних груп населення.

У березні 2024 року у Запоріжжі відкрили перший транзитний шелтер для маломобільних людей та людей з інвалідністю, які евакуюються з прифронтових територій.

У грудні 2023 року під час 22 сесії Запорізької міської ради затвердили програму щодо реалізації стратегії на 2024-2023 роки, яка передбачає створення рівних можливостей в освіті, діджиталі, міському просторі для маломобільних людей.

2 серпня 2023 року під час моніторингу державних установ Запорізької області вже були озвучені пропозиції та рекомендації щодо приведення будівель у відповідність не лише вимогам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, але й вимогам облаштування захисних споруд цивільного захисту засобами для забезпечення доступу населення, в тому числі і маломобільних його груп, включаючи осіб з інвалідністю, до укриттів.

У 2022 році після моніторингу об’єктів містобудування встановлено, що половина з них — є безбар’єрними. Зазначимо, що за результатами моніторингу за 2022 року за ступенем безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю Запорізька область опинилася на передостанньому місці.

Інклюзивні спортивні майданчики: у Запоріжжі розпочали підготовку до будівництва

Результати моніторингу за 2022 рік за ступенем безбар’єрності серед областей України. сайт Міністерства відновлення

У квітні 2021 року Кабінетом Міністрів України було ухвалено Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в України на період до 2023 року. У межах її реалізації щороку проходять моніторинги щодо ступеня безбар’єрного простору. Тоді, за словами Олександра Билима, начальника Управління містобудування та архітектури ЗОВА, 70% перевірених об’єктів – не відповідали держнормам інклюзивності будівель і споруд, а 30% – були повністю безбар’єрними.

Читати ще

Інклюзивні спортивні майданчики: у Запоріжжі розпочали підготовку до будівництва

Читати ще У Запоріжжі створять чотири інклюзивних спортивних майданчики

Share this post

нет
scroll to top