Іспит на європейськість: які результати дав Україні експеримент з впровадження інклюзивної освіти

Програма з інтеграції дітей з особливими потребами в навчальний процес лише за два роки дала вражаючі результати – понад чотирнадцять тисяч школярів тепер мають змогу вчитися в новому, адаптованому просторі. Таким є висновок трирічного науково-практичного експерименту з впровадження інклюзивної освіти в Україні, який підбили в ході Всеукраїнської ради з інклюзивної освіти.

Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей

Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Інтерактивна медіатека, ресурсна кімната, їдальня і побутово-практична зона, пристосована під потреби особливих дітей. Нові – інклюзивні – школи в Україні множаться рекордними темпами. З 2016го їхня кількість зросла понад в два рази – з півтори тисячі до майже чотирьох тисяч закладів по всій країні. Це дало змогу понад чотирнадцяти тисячам дітей вийти за межі своїх квартир і відчути, що суспільство сприймає їх і готове їм допомогти.

Президент України Петро Порошенко назвав інклюзивну реформу іспитом нації на європейськість. Він наголосив, що її результат демонструє, як змінилося суспільство з часів Революції Гідності.

– Єдність України має дуже багато вимірів. Вона точно не може відбутися без дуже простої речі – єдності дітей в шкільному класі.

Нашу силу ми довели на полі бою, силу довели і доводимо в повсякденному житті. І наша готовність створити можливості для всіх свідчить про нашу силу, нашу єдність, примножує і веде до перемогизауважив Глава держави.

Інклюзивна освіта – пріоритет для голів обласних державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування, заявив Президент. За його словами, в бюджеті закладено достатньо ресурсів для створення і належного обладнання ще майже 700 центрів.

Запорізький регіон став пілотною областю у Всеукраїнському науково-педагогічному експерименті «Розвиток інклюзивного середовища», повідомляє сайт ЗОДА.

Наша область має значні досягнення за результатами впровадження реформи інклюзії. Про це свідчить динаміка розвитку мережі закладів освіти з інклюзивною формою навчання. За три роки показники збільшились

– по дошкільній освіті: з 12 садочків, 15 груп, 45 дітей до 45 садочків, 58 груп, 138 дітей.

– по загальній середній освіті: з 47 шкіл, 78 класів, 154 дітей до 178 шкіл, 454 класів, 703 дітей.

Натомість кількість дітей, які навчаються за індивідуальною формою зменшилася майже на 40%.

Реформа дала суттєве збільшення професіоналів в сфері інклюзивної освіти – основним правилам і вимогам роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі чи групі навчено більш ніж 20 тисяч педагогів.

Впровадження змін передбачало забезпечення належної матеріально-технічної бази. Найрозповсюдженішою проблемою, з якою доводилося раніше стикатися батькам особливих дітей – це відсутність елементарних умов для вільного пересування. Реформа передбачила і цей момент. Головна мета – щоб діти не були в’язнями чотирьох стін.

На сьогодні серед 518 закладів дошкільної освіти доступними до першого поверху є 209. Серед 543 шкіл 342 облаштовано пандусами, 2 – підіймальними платформами, а 161 навчальний заклад взагалі не потребує додаткових пристосувань на вході для підйому осіб з інвалідністю.

Сообщение <strong>Іспит на європейськість: які результати дав Україні експеримент з впровадження інклюзивної освіти</strong> появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-ispit-na-ievropejskist-jaki-rezultati-dav-ukraini-eksperiment-z-vprovadzhennja-inkljuzivnoi-osviti-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top