Історія бойової медикині під псевдонімом «Квітка», яка віддала життя на фронті у Запорізькій області

До повномасштабного вторгнення, Мар’яна Тряско перебувала в Італії разом із своєю сім’єю. Проте потім вирішила повернутися в Україну попри небезпеку, щоб бути корисною на фронті.

Пані Мар’яна провела близько 14 років в Італії. Після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну у неї не виникло сумнівів щодо необхідності повернення на батьківщину, повідомляє видання «Гуляйполе City».

«Я запитала її: ‘Як твоя сім’я ставиться до того, що ти повертаєшся сюди?’ І вона відповідає: ‘У мене не було жодних сумнівів. Єдине — я боялася сказати це чоловікові.’ Вона розповіла, що одного разу італійський чоловік, який знаходився в її оточенні, сказав: ‘У твоїй країні війна. Ти — медик, тобі потрібна своя земля.’ Наступного дня вона зібрала валізи й сказала: ‘Це мені було полегшенням’», — розповідає сестра Маріанна Удод-Зомчак.

Таким чином, Мар’яна приєдналася до складу бойових медиків 102-ї окремої бригади Територіальної бригади ім. полковника Дмитра Вітовського, де служила на Запорізькому напрямку.

На жаль, 24 вересня, під час артилерійського обстрілу поблизу Гуляйполя, 37-річна Мар’яна Тряско отримала тяжкі поранення і загинула в запорізькій лікарні. Медики два дні боролися за її життя, але, на жаль, безуспішно.

Двоє дітей залишилися без матері.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.

Нагадаємо, на фронті, обороняючи незалежність та територіальну цілісність України, загинули працівники Запорізького заводу феросплавів, військовослужбовці Сергій Давидцев та Валерій Мітрофанов.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp Источник: https://forpost.media/novosti/istoriia-boyovoi-medykyni-pid-psevdonimom-kvitka-iaka-viddala-zhyttia-na-fronti-u-zaporizkiy-oblasti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top