Історія та факти про Латвійську национальну бібліотеку, яку заснували в 1919 році

Історія та факти про Латвійську национальну бібліотеку, яку заснували в 1919 році

З нагоди 100-річчя святкування незалежності Латвії ми продовжуємо знайомити наших глядачів цікавинками країни. Цього разу у центрі уваги Латвійська національна бібліотека – сучасний 13-поверховий храм книги.

Національна бібліотека Латвії побудована за проектом всесвітньовідомого латвійського архітектора Гунарса Біркертса. Зведення будівлі почалося влітку 2008-го року. І вже у 2014-му свої двері для читачів відкрив «Замок світла». Саме так називають Латвійську бібліотеку. Заснована в 1919-му році, Латвійська національна бібліотека за всю свою історію розміщувалася у більш ніж 30 будівлях. До «Замку світла» вона займала шість приміщень по всій Ризі. Відкриття єдиного книжкового храму стало масштабною подією.

Більше двох тисяч зібраних під час акції книг швидко знайшли своє місце в бібліотеці. І кількість їх поступово збільшувалася. Сьогодні у фондах Латвійської національної бібліотеки налічується близько 2 млн книжок. Усього ж колекція нараховує 4 мільйони, у тому ж числі, аудіовізуальних носіїв інформації. Є тут видання, що будуть цікавими і для українців. Щодня бібліотеку відвідують близько тисячі людей. Найбільшим попитом користується відділ літоніки. Тут все про Латвію та її жителів, зокрема, й книги, видані за межами країни різними мовами світу.

Збереження національного колориту прослідковується і в інтер’єрі бібліотеки. Серед цікавинок – постійно діюча виставка «Книга в Латвії». Експозиція розповідає про історію латвійської книги – від початку і до наших днів. У центрі розташований інтерактивний стіл «Органи чуття». Тут можна доторкнутися до пергаменту, спробувати книги на смак, а ще зрозуміти, чим все ж таки вони пахнуть. У спеціальних банках є віск, папір, клей та ладан. Все це викликає цікавість у відвідувачів Національної бібліотеки Латвії.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/istoriya-ta-fakti-pro-latvijsku-natsionalnu-biblioteku-yaku-zasnuvali-v-1919-rotsi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top