Історія жителя Запоріжжя, який став жертвою торгівлі людьми: як убезпечити себе

У 2017-му році він поїхав до Києва шукати роботу. На вокзалі підійшла жінка і запропонувала підзаробити.

“Там буде все, і їжа буде, і одяг буде, і житло тим більше буде – я погодився. Вона пообіцяла, що це буде поблизу Білої Церкви. Нас напоїли, нагодували, опоїли якимось пійлом, ми заснули. Прокинулися ми десь на півдні України в Одеській області”, – розповів Олексій.

Усі документи та телефони нове “начальство” вилучило одразу, зв’язатись з рідними або звернутись до поліції не було жодної можливості.

Примусова праця, сексуальна експлуатація, використання у жебрацтві – таких історій, як у Олексія, безліч, кажуть правозахисники.

За оцінками Міжнародної організації з міграції, починаючи з 1991 року, від торгівлі людьми постраждали більше 260 000 українців. З них майже 50 000 зазнали експлуатації тільки протягом останніх трьох років. Проте точної статистики немає.

Що ж робити для того, аби убезпечити себе та попередити друзів і родичів? Перш за все, фірма, яка влаштовує на роботу повинна мати відповідну ліценцію. Перевірити її можна на сайті Міністерства соціальної політики або у посольстві України у тій країні, куди ви плануєте їхати працювати.

“Обов’язково зробити копії документів. І ці копії документів, якщо у певних випадках, дуже багато, коли працевлаштовують, якісь оформлюють їм візи, вимагають паспорти. Я розумію, що інколи особі дуже складно пояснити роботодавцю, чому я не віддам свій паспорт. Тому бажано, щоб хоч копія паспорту і будь-яких інших документів була. І по-третє, обов’язково, коли людина виїжджає за межі країни, вона повинна повідомити своїм близьким рідним, куди вона їде”, – зазначила голова правління громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя», адвокатка Антоніна Шостак.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/istorija-zhitelja-zaporizhzhja-jakij-stav-zhertvoju-torgivli-ljudmi-jak-ubezpechiti-sebe/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=istorija-zhitelja-zaporizhzhja-jakij-stav-zhertvoju-torgivli-ljudmi-jak-ubezpechiti-sebe

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top