ISW: РФ намагається виставити удари по Криму терактами, аби відволікти від своїх воєнних злочинів

Росіяни намагаються виставити удари по російських військових об’єктах в Криму як теракти, щоб відвернути увагу від своїх порушень міжнародного права і підірвати заклик оголосити Росію державою-спонсором тероризму.

Як повідомляє американський Інститут дослідження війни ISW, російські офіційні особи, швидше за все, все частіше пов’язуватимуть напади українських партизанів на окуповані території з операціями, які проводять пов’язані з ісламістським екстремізмом організації, у спробі віддалити український партизанський рух від міжнародного співтовариства і підірвати заклики України офіційно визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Зазначається, що напади на законні російські військові об’єкти цілком підпадають під законне застосування сили і не є терористичними актами, і немає жодних доказів того, що ці напади скоєно екстремістами.

Так, ФСБ Росії відзвітувало про затримання у Джанкої та Ялті окупованого Криму шести членів-громадян РФ  забороненої в Росії ісламської організації «Хізб ут-Тахрір», які діяли начебто за вказівками з України. Так званий «глава» Криму Сергій Аксьонов назвав їх  «терористами».

Нагадаємо за останній тиждень в окупованому Росією Криму сталися кілька вибухів на військових об’єктах.

— 9 серпня на військовому аеродромі в Новофедорівці в Криму пролунали вибухи. Міноборони України заявило, що не може встановити причину займання в Новофедорівці.

— 16 серпня стало відомо про вибухи та пожежу в районі Джанкоя. Міноборони РФ пізніше заявило, що близько 06:15 у районі населеного пункту Майське (Джанкойський район) сталося займання на території обвалованого майданчика тимчасового зберігання боєприпасів однієї з військових частин.

— Також вибухи пролунали 16 серпня на військовому аеродромі в Гвардійському.

За даними CNN, причина вибухів на військових об’єктах в Криму поки невідома, проте за ними стоїть Україна.

Источник: https://forpost.media/vijna/isw-rf-namahaietsia-vystavyty-udary-po-krymu-teraktamy-aby-vidvolikty-vid-svoikh-voiennykh-zlochyniv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top