Іванна Климпуш-Цинцадзе: Президент, який не розбирається в політиці, зупинить євроінтеграцію і нівелює всі здобутки

ФОТО: zoda.gov.ua

Протягом останніх років Україна нарощує темпи виконання умов, що є прописаними в Угоді про асоціацію, а у 2018 країна відчутно наблизилася до стандартів ЄС. Про це розказала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час візиту до Запоріжжя.

Вона наголосила на важливості збереження позитивної динаміки та довіри європейських партнерів до Глави держави.

Сьогодні ми вже не думаємо про те, потрібно Україні рухати до ЄС чи ні, все, що запропонували європейці в рамках Угоди про асоціацію є корисним для українського суспільства. Це стандарти, які підвищать рівень життя, права людей, їх захист. Україна показала непогану динаміку реалізації умов, що були прописаними, сьогодні ми готові нарощувати темпи і рухатися далі, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Враховуючи діаметрально протилежний політичний курс двох кандидатів в Президенти міністерці поставили питання, чи є євроінтеграція України незворотнім процесом. Іванна Климпуш-Цинцадзе відповіла, що сьогодні загроза втратити досягнення дуже висока, адже все може уповільнитися, зупинитися та навіть розвернутися на 180 градусів.

2019 рік в Україні є виборчим, перший етап ми вже пройшли і його результати змушують хвилюватися. Процесу незворотності на разі немає, навіть незважаючи на те, що курс на вступ до ЄС та НАТО вже закріплений на конституційному рівні. Зміна влади сьогодні, а тим паче на людину, як, на моє переконання є далекою від розуміння всіх процесів, що вже відбулися і продовжують відбуватися в Україні, становить велику загрозу.

Сьогодні полеміка про те, що питання про вступ до ЄС та НАТО треба розглядати на референдумі, говорить про небажання кандидата співпрацювати з Європою і рухатися визначеним і закріпленим у конституції курсом. Після десятків смертей на Майдані молодих людей, після 5 років війни ми ще сміємо ставити під сумнів з ким співпрацювати? На хвилинку, потрібно згадати, заради чого об’єднувалися люди на революції Гідності, – заради європейського майбутнього. Стільки лиха та молодих життів забрали окупанти під час агресії Росії, що не схотіла терпіти бажання українців рухатися своїм шляхом. Скільки зусиль докладено, щоб вибратися з-під гніту РФ протягом 5 років….І сьогодні ще хтось хоче ставити під сумнів доцільність обраного українцями напрямку? Сьогоднішні реалії змушують припускати, що найближчим часом може все розвернутися кардинально. І це буде не на користь українцям, що кращих умов для людини, ніж пропонує ЄС не існує, – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Міністерка підсумувала, що сьогодні Європейський вибір України відкриває нові перспективи співробітництва з розвинутими країнами континенту, надає можливості економічного розвитку, зміцнення позицій України у світовій системі міжнародних відносин це потрібно цінувати та берегти, вчитися на помилках та рухатися далі.

Источник: https://forpost.media/novosti/ivanna-klimpush-cincadze-prezident-jakij-ne-rozbiraietsja-v-politici-zupinit-ievrointegraciju-i-niveljuie-vsi-zdobutki.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top