Івану Залужному посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Запорізької області»

На позачерговій сесії Запорізької обласної ради депутати підтримали проєкт рішення «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Запорізької області» Івану Залужному» посмертно.

Іван Анікейович Залужний – ветеран Другої світової війни. Командував пульвзводом 355-го окремого батальйону морської піхоти Тихоокеанського флоту. Дослужився до звання капітана 1-го рангу. В часи російсько-української війни Іван Залужний займав патріотичну проукраїнську позицію.

Іван Залужний був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Іван Залужний став символом відзначення Дня пам’яті та примирення замість радянського Дня перемоги. У 2017 році він разом з стрільцем УПА Степаном Петрашем зробив історичне фото, де ветерани Другої Світової тиснуть руки один одному, а соціальний ролик, де Іван Залужний розповідає про свого онука, набув широкого резонансу серед українців.

Іван Анікейвич помер 30 жовтня 2021 року на 104 році життя.

В грудні 2021 року фракція «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді направила звернення до колег по облраді з ініціативою присвоєння звання Почесного громадянина Запорізької області Івану Залужному посмертно. Цю тему депутати від «ЄС» підіймали не тільки на сесії, а й в пресі. Зрештою керівництво області дослухалось до партійців і стало активно займатись питанням.

Ініціатор присвоєння звання відомому запоріжцю народний депутат України восьмого скликання, голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко називає Івана Залужного символом епохи:

«Іван Залужний був символом епохи і що дуже важливо – тверезого погляду на історичні події. Він не боявся говорити правду про радянську і російську владу, і вільно називав вбивцю вбивцею. Його позиція щодо подій Другої світової війни йшла врозріз з тією, що намагались нав’язати кремлівські пропагандисти. Розповідаючи істину, в противагу російським тезам молодих ряджених «ветеранів», яких роками нам підсовують на 9 травня , він вів боротьбу з ворожою пропагандою, чим робив свій внесок в загальну боротьбу з окупантом. Пам’ять про таких людей має жити в містах і людях, які вони робили кращими. Тому фракція «Європейська Солідарність» публічно ініціювала присвоєння звання Івану Залужному. А сьогодні депутати облради дослухалися до нашої думки й Іван Анікейович посмертно став Почесним громадянином Запорізької області», — прокоментував Ігор Артюшенко.

В часи російсько-української війни Іван Залужний займав патріотичну проукраїнську позицію. «Не хвилюйтесь: те, що ми завоювали у 1945-му, – нікому не віддамо», – зазначав Іван Анікейович на початку російської агресії проти України.

Свою любов до України він передав онуку – Івану Гутніку-Залужному, який пішов добровольцем в АТО, і в 2014 році героїчно загинув, врятувавши 50 побратимів. На похороні онука Іван Залужний назвав Путіна вбивцею.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/ivanu-zaluzhnomu-posmertno-prysvoily-zvannia-pochesnyy-hromadianyn-zaporizkoi-oblasti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top