Запорожский фотохудожник Алексей Толмачев поделился ощущениями после вакцинации от COVID-19
Молодой запорожский фотохудожник, мастер этнических флейт Алексей Толмачев по заболеваниям — в группе риска. С начала карантина он находится на самоизоляции, с заказчиками работает онлайн. Например, когда он выпустил календари с видами Хортицы, то высылал их почте. При том, что он не боится рисковать, если это оправдано — Алексей является фотохудожником-экстремалом, делает съемки с огромной высоты. Интервью с ним читайте здесь.
-Я в трьох групах ризику через хронічні захворювання і в разі захворювання маю великі шанси померти від ускладнень, — сообщил Алексей Толмачев.
В октябре от осложнений COVID-19 умерла подруга Алексея. Трагической новостью он поделился в Facebook. Тогда написал:
-Мені є що сказати ковід-скептикам. Якщо хоч десь хоч хтось буде розповсюджувати маячню, що ковід — це «просто як грип», що загрожує він лише людям похилого віку, що «носіння намордників — для рабів», якщо хоч десь я побачу порушення правил карантину в публічному місці… У мене багато вільного часу. І мінімум, що я буду робити — це звертатись до поліції по кожному з таких вчинків. Скільки ще потрібно втратити життів, щоб нарешті зрозуміти, що кожне таке порушення — це вбивство свідомих людей навколо, а не лише себе.
Когда появилась возможность вакцинироваться (в больнице осталось две дозы и надо было приехать на прививку в течение 30 минут, о чем сообщили в Facebook), то Алексей ею воспользовался. Вакцинировался CoviShield.
-Вакцинувався від ковіду, почуваю себе чудово, про будь-які зміни писатиму в коментарі до цього допису, — написал Алексей на своей странице в Facebook.
И сообщил:
-Нарешті як мінімум можна знизити ризик померти від ускладнень ковіду, цього я боявся найбільше.
Алексей также написал, как чувствует себя через 6 часов после вакцинирования:
-Рівно 6 годин після введення дози: самопочуття чудове, температура 36,4.
А затем — через 18 часов:
-18 годин після щеплення: відчувається слабкий (4 бали з 10) головний біль, температура 37.1, при натисканні на місце ін’єкції відчуття, ніби там синець (різких болей немає). Легенька ломота в тілі, як під час грипу або ГРВІ з температурою. В цілому стан абсолютно задовільний, на працездатність нічого не вплинуло. Продовжую спостерігати.
Большинство людей в комментариях выбор Алексея Толмачева поддержали.
Как изменился образ жизни Алексея Толмачева с появлением COVID-19
— Через пандемію COVID-19 я вимушений сильно змінити власний спосіб життя, — написал Алексей Толмачев на своей странице в середине октября прошлого года. — Оскільки я в групі ризику одразу по всім пунктам (маю і захворювання дихальної системи, і серцево-судинні, і аутоімунні), в разі інфікування ковідом я маю дуже високі шанси не пережити хворобу, а в разі перевантаження медсистеми, яке відбувається вже зараз, це стає майже гарантованим.
Тому я переходжу на остаточну самоізоляцію. Що це для мене означає?
— Неможливість бачитись з друзями, крім як на свіжому повітрі за наявності вітру та прямого сонячного світла при дотриманні дистанції 2.5 та більше метрів, та не більше кількох годин на тиждень.
— Повна відмова від подорожей (я не користуюсь громадським транспортом з 15 березня й дотепер).
— Робота тільки вдома, з березня я повністю відмовився від будь-якої роботи, що може бути пов’язана із необхідністю користуватися транспортом та/або контактувати з людьми.
Чи можна сказати, що такі міри — це занадто? Можливо. Чи виправдана така ціна за збережене життя? Абсолютно.
В цьому пості я хочу поділитися деякими лайфхаками із власного досвіду самоізоляції з тими, хто так само цінує життя та здоров’я — як власне, так і оточуючих.
Отже, деякі речі, які дуже сильно допомагають мені вберегтися від зайвих ризиків:
1. Велосипед. Це та штука, завдяки якій я зміг повністю відмовитись від використання будь-якого транспорту, залишивши майже повну свободу пересування містом та Хортицею. Крім того, це величезний плюс до здоров’я, це корисно не тільки для тіла, а й для емоційного стану, і це дуже сильно відчутно щоразу. Якщо не маєте власного велосипеду, то зараз саме час придбати його, не вагаючись. Особисто для мене стало приємною несподіванкою, що час в дорозі на велосипеді та на таксі в межах нашого міста майже однаковий, а в порівнянні з громадським транспортом велосипед значно швидше.
2. Безпечна відправка та отримання посилок від «Нова Пошта» без необхідності заходити у відділення. Це дуже сильно допомагає мені в роботі, бо я можу відправляти замовлення, не стоячи в черзі, а просто віддавши посилку співробітнку «Нової Пошти», що чергує біля входу на вулиці. Щоб миттєво відправити чи отримати посилку, достатньо мати акаунт в додатку «Нової пошти» (електронну картку клієнта) та створювати відправлення прямо в додатку, а посилки, що їдуть до вас, сплатити карткою онлайн, а потім миттєво отримати, відсканувавши штрихкод просто з екрану телефона.
3. Доставка продуктів додому. Всі продукти я замовляю на сайті «Сільпо», де обираю зручний мені час, сплачую за товари онлайн, а потім в обраний час забираю їх просто під дверима квартири. Зараз для замовлень від 500 грн доставка безкоштовна, тому я просто замовляю продукти раз на тиждень та взагалі не маю потреби йти у магазин, та й асортимент на сайті значно більший. Що стосується овочів, фруктів та м’яса, якщо вам було зручніше та вигідніше купувати їх на ринку, то зараз деякі постачальники також перейшли на онлайн, і тепер свіжі та дуже якісні продукти від фермерів можна замовляти за тими ж цінами з доставкою додому. Особисто я став купувати продукти від фермерів онлайн ще в квітні, і залишаюся дуже задоволеним!
4. Максимальне уникнення спільних просторів та контроль дистанції. Пройтися сходами завжди безпечніше, ніж зайвий раз їхати в ліфті, вже не кажучи про те, що пішки корисніше. На сходах та в під’їзді завжди можна почекати, поки люди пройдуть, постійно контролюючи дистанцію від 2 метрів і більше.
5. Вихід з квартири тільки із санітайзером. Ще на початку пандемії я придбав десяток маленьких флакончиків з дозатором, які легко покласти в кишеню, і тепер завжди тримаю їх наповненими (розливаю з великої пляшки, що придбав окремо), а в кожному рюкзаку та кишені завжди лежить один або декілька. Вихід з під’їзду — обов’язкова обробка рук. Хоч перенесення вірусу через контактні поверхні ще й досі вивчають, зайвим це точно не буде. Ну і звісно, всюди, де є вода та мило, миття рук (не менше 20-40 секунд) завжди в пріорітеті.
Після пандемії світ вже не буде таким, як колись, і ми отримаємо величезний прорив у безконтактних та онлайн-сервісах. Це помітно вже зараз, і прогрес на нашому боці, то чому б не скористатися перевагами сучасного світу задля збереження хоча б власного життя? Бережіть себе!
К слову, завтра у Алексея Толмачева — день рождения.
Как писала «Индустриалка», 28-летняя запорожанка ушла из жизни из-за осложнений после COVID.
Читайте также: Запорожские чиновники, спортсмены и военные публично сделали прививки от коронавируса — фото.
Сообщение Известный запорожский фотохудожник рассказал, как чувствует себя после вакцинации появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/izvestnyiy-zaporozhskiy-fotohudozhnik-rasskazal-kak-chuvstvuet-sebya-posle-vaktsinatsii
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook