Синоптики составляют прогнозы на основании данных метеорологов
Сегодня, 19 ноября, исполняется 100 лет со дня основания Гидрометеорологической службы Украины. На протяжении всего этого времени метеорологи проводят наблюдения за погодой, природными и атмосферными явлениями, а синоптики на основании этих наблюдений пишут прогнозы.
Чтобы люди каждый день получали точный прогноз погоды, над ним работает не один человек. Сотрудники метеостанций каждые 3 часа собирают данные о текущих погодных условиях — осадках, температуре воздуха, облачностью, влажностью и т. д. Потом они передают собранную информацию синоптикам, которые переносят их на карту погоды. С помощью этой карты синоптики могут спрогнозировать траекторию движения циклонов и атмосферных фронтов.
— До нас на сервер зв`язку стікає вся інформація про метеорологічні та гідрологічні явища. Ця інформація надходить цілодобово і не лише із Запорізької області, а й зі всієї європейської частини. Наприклад, для складання прогнозу на декілька годин необхідна інформація зі всієї України, а на 1-2 доби та більше — зі всієї північної півкулі. Ми беремо до уваги не лише дані наземних метеорологічних станцій, а й зі супутників, — рассказала заместитель начальника Запорожского областного центра по гидрометеорологии Татьяна Сорокина.
Синоптики рассказывают, что точный прогноз они могут сделать не более, чем на 5 дней. На более длительные сроки прогноз будет менее точным.
— Кожний мій робочий день починається із ознайомлення з синоптичною ситуацією в області, країні та всій північній півкулі. За допомогою карт ми дивимося розташування атмосферних фронтів на висоті 1,5 кілометра та розташування баричних систем на висоті 5 кілометрів. Все це ми аналізуємо, розраховуємо температуру і, якщо очікуємо проходження фронту, то прогнозуємо зміну явищ. На основі цих даних ми можемо зробити прогноз на 1-5 діб. Прогнози, які ми робимо, майже завжди збуваються. Вони справджуються в 90% випадках. Їх ми регулярно викладаємо на офіційний сайт Гідрометцентру та передаємо до ДСНС, щоб у разі можливості виникнення несприятливих погодних умов населення було швидко поінформовано, — рассказала синоптик Людмила Конюхова.
Как правило, прогнозы синоптиков сбываются, но иногда в них бывают погрешности и несоответствия. Но такое случается не только с украинскими синоптиками. Погрешности бывают и в прогнозах тех стран, где гидрометслужбы работают на самом современном оборудовании.
— Прогноз — це не діагноз, не доведений факт, а наукове передбачення. 89-90% справджуваності — це не так вже і мало. Таку справджуваність мають прогнози і в інших країнах. Ми не відстаємо від усього світу і використовуємо такі ж самі моделі і методи, як у Франції, Німеччині чи Нідерландах. Звичайно, у нас не такі сучасні комп’ютери чи побутові умови, але методи, якими ми користуємося, — абсолютно ідентичні, — отметила заместитель начальника Запорожского областного центра по гидрометеорологии Татьяна Сорокина.
По словам синоптиков, самый точный прогноз погоды запорожцы могут узнать на официальном сайте Запорожского областного Гидрометцентра. Данные на нем обновляются ежедневно.
Читайте также: Жители Запорожской области скоро почувствуют настоящее дыхание зимы
Фото автора
Сообщение Как запорожские синоптики составляют прогнозы погоды — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/kak-zaporozhskie-sinoptiki-sostavlyayut-prognozyi-pogodyi-foto
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook