Кандидат медичних наук, фахівець з радіаційної гігієни запорізького обласного лабораторного центру Михайло Костенецький розвіяв міф, що існував навколо будівництва комбінату та каолінового кар’єра у Вільнянському районі.
У прямому ефірі телеканалу «Суспільне Запоріжжя» кандидат медичних наук Михайло Костенецький розповів, що у 2018 році фахівці запорізького лабораторного центру МОЗ України розпочали дослідження на ділянці, де планують побудувати кар’єр. За його словами, Запорізька область знаходиться на геологічному утворенні Український кристалічний масив. Він простягається від південного-заходу до північного-сходу. Багатий на граніти, котрі мають підвищену природну радіоактивність. Дослідження радіоактивності навколишнього середовища в області сан.епід.службою здійснюється протягом багатьох років, зокрема і у Вільнянському районі. Як повідомив Михайло Костенецький, кілька років тому до фахівців лабораторії звернулися спеціалісти кар’єра аби більш детальніше дослідили радіоактивність навколишнього середовища саме у місці забудови. Тоді були досліджені проби води та ґрунту. Підвищеного рівня радіоактивності, котрий був би небезпечним для здоров’я людей, фахівці лабораторного центру не знайшли.
Раніше Михайло Костенецький неодноразово заявляв, у пробах каоліну із Біляївського родовища не виявлено підвищеної радіоактивності. За загальноприйнятими нормативами України цей матеріал вписується в першу групу, тобто найменш небезпечні.
Натомість один із противників будівництва кар’єра Дмитро Буркот, не маючи фахової освіти, трактує результати досліджень по-своєму. Запевняє, у воді підвищений рівень радіації і це становить загрозу для людей. На противагу словам кандидата медичних наук, ставить власне бачення ситуації. Тим самим маніпулює страхами місцевих мешканців.
Думку, стосовно відсутності радіоційних загроз від видобутку каоліну розділяє й професор Дніпровського державного аграрно-економічного університету Дмитро Пікареня. Він аналізував результати досліджень проб ґрунту та води із місцевості, де мають побудувати кар’єр. За його словами, для тамтешнього району взагалі не характерне підвищення радіаційного фону.
Як повідомлялось раніше на сайті 061 (https://www.061.ua/news/2880607/investicii-ekologia-i-sozdanie-rabocih-mest-cto-proishodit-so-stroitelstvom-belaevskogo-obogatitelnogo-kombinata?fbclid=IwAR0JFjO_zYp5FCdIoEm0eZHKrjI1RvdPUA0ipIldn5VoOBtn-oK1Kkh7Fao) усі зразки ґрунту та води із Біляївського родовища були направлені для дослідження в обласний запорізький лабораторний центр МОЗ України, в лабораторії Німеччини та інститут громадського здоров’я Олександра Марзєєва. Всі вони підтвердили безпечність добування каоліну на цій місцевості.
Отож, усі міфи, що створенні навколо будівництва –ніщо інше, як популіські дії окремих місцевих «політиканів». Намагаючись зіграти на страхах громади вони розповсюджують вигадані історії, залякують радіаційною небезпекою та просувають брехливі байки про зникнення води в селах.
Наразі, в обласній державній адміністрації формується робоча група, що вивчатиме ситуацію навколо будівництва Біляївського каолінового кар’єру на Вільнянщині.
Сообщение Кандидат медичних наук розвіяв міф навколо будівництва каолінового кар’єра у Вільнянському районі. появились сначала на Forpost.
Источник: https://forpost.media/proisshestviya/kandidat-medichnih-nauk-rozvijav-mif-navkolo-budivnictva-kaolinovogo-kar-iera-u-vilnjanskomu-rajoni.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook