Варіантів доставки кисню до пацієнта кілька. Його можна подавати централізовано за допомогою загальної системи, яка є у кожній лікарні. Можна — від балонів і так званих кисневих концентраторів. Втім, наступне питання — звідки медикам взяти кисень у таких об’ємах? А от найбільш ефективним, кажуть фахівці, є будівництво на території лікарень системи промислових концентраторів, які забирають повітря та “виготовляють” з нього кисень. А далі подають його до централізованої системи лікарні. Такі установки також забезпечують тиск у кілька атмосфер, необхідний для роботи апаратів ШВЛ.
Штучної вентиляції потребують пацієнти із гіпоксією — тобто нестачею кисню через ураження легенів. Подекуди воно може сягати більше 90%. За допомогою апаратів медики змушують легені працювати. Втім, медики зізнаються: як показує практика, пацієнти із штучною вентиляцією легень мають досить невеликі шанси на одужання.
Тому зараз в умовах пандемії та щоденного зростання кількості хворих на ковід, безперебійне забезпечення лікарень киснем — це питання збереження життя тисячам пацієнтів.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/kisen-dlja-likaren-komu-v-jakih-umovah-neobhidna-shtuchna-ventiljacija/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=kisen-dlja-likaren-komu-v-jakih-umovah-neobhidna-shtuchna-ventiljacija
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook