Китайський інвестор вимагає компенсації за запорізький завод

Історія з «Мотор Січ» досі не закінчена. Китайський інвестор Beijing Skyrizon вимагає, щоб Україна повернула 4,5 мільйони доларів через Гаазький суд.  Гроші вимагають в якості компенсації збитків, які викликало рішення українського уряду повернути «Мотор Січ» у державну власність.

Про це повідомила китайська Global Times, повідомляє «Европейская правда«.

Так компанія Beijing Skyrizon подала заяву про арбітраж в Постійний арбітражний суд в Гаазі. Вимога — винести рішення, що Україна порушила двосторонні домовленості про заохочення та взаємний захист інвестицій. Компанія вимагає 4,5 мільярди доларів в якості компенсації. Зазначається, що Україна несправедливо поставилася до китайських інвесторів.

В Skyrizon повідомляють, що мали значні збитки як в Україні, так і в Китаї «через п’ятирічний період несправедливого ставлення і застосування незаконних мір, що досі продовжуються в Україні».

Ще в січні цього року президент Зеленський підписав указ про введення санкцій по відношенню до трьох громадян Китаю та чотирьох китайських компаній (Skyrizon у тому числі), заморозивши їх активи в Україні. Усі компанії є інвесторами заводу «Мотор Січ».

ПАТ «Мотор Січ» повернули в державну власність 11 березня.

Читайте також: Дрібний внутрішній конфлікт перетворили на міжнародний скандал

Источник: https://forpost.media/novosti/kytayskyy-investor-vymahaie-kompensatsii-za-zaporizkyy-zavod.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top