Кого зі студентів можуть призвати найближчим часом

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Згідно з ним було введено низку змін та додаткових обов’язків для військовозобов’язаних. Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на УНІАН.

Мобілізація студентів в Україні 2024: нові положення

Студенти університетів і професійно-технічних навчальних закладів, які навчаються за очною формою навчання, не можуть бути призвані на військову службу. Більш детально, вони не підлягають мобілізації в особливі періоди:

асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти.наукові та науково-педагогічні працівники ВНЗ, технікумів, коледжів, наукових установ та організацій, якщо у викладача є вчене звання або науковий ступінь;педагогічні працівники закладів ПТУ та загальноосвітніх шкіл за умови, що вони працюють за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки.

Мобілізація студентів неможлива також для учнів денної або дуальної форми для здобуття професійно-технічної, фахової, фахової передвищої та вищої освіти.

Однак, студенти, які здобувають другу та третю вищу освіту (бакалаврат, магістратура) а також будь-яку освіту, нижчу за існуючу, можуть бути мобілізовані до лав ЗСУ.

Чи можуть студенти виїжджати за кордон

Наразі виїзд за кордон можливий також і для студентів-чоловіків, за деяких умови, що вони:

не підлягають призову за мобілізацією;віком від 18 до 22 років;оформляють академічну стабільність терміном на один семестр;отримують ступінь бакалавра будь-якої спеціальності, або магістра медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування.

Із собою потрібно буде мати такі документи:

е-квиток студента;завірену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності;військово-довідковий документ від ТЦК;довідка від навчального закладу про направлення учасника програми академічної мобільності для навчання в іноземному виші.

При дотриманні всіх цих правил студенти мають право на виїзд за кордон. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/kogo-zi-studentiv-mozhut-prizvati-najblizhchim-chasom/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top