Коли хворий на COVID-19 перестає бути заразним

Для завершення самоізоляції хворому на COVID-19 не обов’язково робити ПЛР-тестування

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час онлайн-брифінгу розповів, коли можна завершувати самоізоляцію та коли хворий на COVID-19 перестає бути заразним.

Припинити самоізоляцію можна при наявності хоча б одного з критеріїв:

Відсутність клінічних проявів ГРВІ протягом трьох днів рахуючи з десятого дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. Наприклад, 1 листопада в людини з’явилися симптоми ковіда та їй не робили тестування, вона перебуває дома на самоізоляції. Якщо 10 листопада симптомів у людини вже немає, то від цього дня слід відрахувати ще три дні, тоді можна припиняти самоїзоляцію.
Відсутність клінічних проявів ГРВІ протягом трьох днів рахуючи з десятого дня від дати взяття матеріалу при позитивному результаті методом ПЛР, припинити самоізоляцію можна без лабораторного обстеження. Наприклад, 1 листопада з’явилися симптоми, у людини взяли відповідний мазок, зробили тест та він виявився позитивним. Якщо через десять днів немає симпотмів, слід зачекати ще три дні та можна виходити із самоізоляції, при цьому не обов’язково проводити лабораторне обстеження.
Відсутність клінічних проявів ГРВІ за умови отримання одного негативного результату методом ПЛР.

-Повторне тестування з метою визначення наявності чи відсутності вірусу в організмі може проводитися не раніше ніж через 10 днів від дати появи симптомів або від дати першого позитивного результату на COVID-19 методом ПЛР, — підкреслив Максим Степанов. — Але тестування не обов’язкове для того, щоб довести, що людина вже одужала та може припиняти самоізоляцію.

Нагадаємо, найчастішими симптомами COVID-19 є гарячка, сухий кашель, слабкість, утруднення дихання, біль у горлі, головний біль, біль у м’язах, відчуття холоду, нудота і блювота, а також нежить, діарея, кашель із кров’ю. Специфічними симптомами, які майже відразу вказують на захворювання коронавірусом, є втрата відчуття смаку і запаху.

Як писала «Индустриалка», в Україні зростає кількість хворих на COVID-19.

Читайте також: Рівень захворюваності COVID-19 у Запорізькій області продовжує зростати.

Сообщение Коли хворий на COVID-19 перестає бути заразним появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/koli-hvoriy-na-covid-19-perestaye-buti-zaraznim

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top