Коли у Запоріжжі ввімкнуть опалення: пояснення Федорова і аналіз прогнозу погоди

Запорізька область повністю завершила підготовку до опалювального сезону. Як повідомив керівник обласної військової адміністрації Іван Федоров, рішення про подачу тепла ухвалять одразу після того, як середньодобова температура три дні поспіль триматиметься на рівні +8 °C або нижче.

  • Метеорологи розповіли, якою буде погода в листопаді-2025 в Запоріжжі
  • Зеленський заявив про офіційний початок опалювального сезону: коли тепло з’явиться в Запоріжжі

За його словами, у цьому питанні головним орієнтиром є погодні умови — передчасне включення опалення може стати зайвим фінансовим навантаженням на мешканців.

«Ми діємо відповідно до доручень президента та уряду. Якщо на вулиці ще відносно тепло, подавати тепло зарано — це лише збільшить витрати людей. Ми запускаємо систему тоді, коли це справді потрібно», — пояснив Федоров.

Посадовець наголосив, що передчасне ввімкнення тепла створить додаткове навантаження на енергосистему, адже громадяни, не дочекавшись опалення, починають масово користуватися електрообігрівачами. Натомість нині в області електроенергії бракує навіть більше, ніж тепла.

«Якщо погода не зміниться й температура залишатиметься близько восьми градусів три доби, то вже наприкінці тижня ми готові офіційно запустити опалювальний сезон. Усі служби — на старті», — підсумував очільник ОВА.

Таким чином, рішення про початок опалювального періоду у Запорізькій області залежить виключно від температурних показників, а сама інфраструктура повністю готова до роботи в осінньо-зимовий період.

Аналіз погоди в Запоріжжі: коли можуть подати опалення

За прогнозом на найближчий місяць, температура в Запоріжжі залишається вищою за поріг, необхідний для запуску тепла. Середньодобовий показник має триматися на рівні +8 °C або нижче протягом трьох діб, щоб місцева влада могла офіційно розпочати опалювальний сезон.

Кінець жовтня – початок листопада (29 жовтня — 4 листопада)

Протягом цього періоду денна температура коливатиметься від +13 до +17 °C, нічна — не нижче +6 °C. Це значно тепліше за поріг запуску систем опалення, тому до початку листопада тепло в оселях не з’явиться.

Перша декада листопада (5 — 11 листопада)


The post Коли у Запоріжжі ввімкнуть опалення: пояснення Федорова і аналіз прогнозу погоди first appeared on Портал Акцент.

Share this post

нет
scroll to top