“Коліна затремтіли” — працівник запорізького підприємства розповів, як переніс коронавірус

Працівник комбінату «Запоріжсталь» розповів, як переніс коронавірус

Після самоізоляції через коронавірусну інфекцію змінний майстер прокатного відділення цеху холодної прокатки комбінату “Запоріжсталь” Микола Зайковський почуває себе добре та повністю здоровий.

Нещодавно він повернувся на роботу і працює у звичному режимі. Захворів коронавірусом Микола від свого колеги, але хвороба ніяк себе не проявляла.

майстер прокатного відділення цеху холодної прокатки комбінату “Запоріжсталь” Микола Зайковський

— Мій колега став почувати себе погано, у нього піднялася температура та він звернувся до свого сімейного лікаря. Після аналізів та тестів у нього підтвердився коронавірус. Він одразу про це повідомив, а також перерахував всіх контактних з ним людей. У цей список потрапив і я. Ми були відправлені на самоізоляцію, як це належить за правилами. Вдома я вимірював температуру та стежив за своїм станом. Ніяких відхилень не було. А коли час, відведений на самоізоляцію, закінчився, всім контактним зробили ПЛР-тест на виявлення коронавірусу. Мій аналіз був позитивний.

— Страшно було, коли дізналися діагноз?

— Коліна тремтіли у перший день. Родина хвилювалася. Ми з дружиною виховуємо двох дітей — молодшій дитині 6 років, тому хвилювалися і через них.

Після того, як встановили діагноз, вся родина продовжила самоізоляцію. З будинку взагалі не виходили, а я — за порадою лікаря — ізолювався у окрему кімнату. Виходив з неї тільки у рукавичках та масці. Стан мого здоров’я був нормальний, температура вище 36,9 градусів не підіймалася. Тільки одного дня, коли дізнався діагноз — підскочила до 37,2 градусів, але швидко впала. У лікарню мене не оформлювали, бо симптомів хвороби не було та спеціального лікування я не потребував. Все моє лікування — це вживання вітамінів, а також треба було пити багато води, щоб допомогти організму швидше оновлюватися.

Так і проходило моє лікування до повторного ПЛР-тесту. Він вже був негативний. Також взяли такі аналізи у всієї родини і, на щастя, всі вони теж виявилися негативними.

— Мабуть, було непросто сидіти в чотирьох стінах?

— Так, в емоційному плані було непросто, але я розумів, що маю дотримуватися усіх правил, щоб убезпечити оточуючих. Я щиро вдячний своїм колегам за те, що вони підтримували мене протягом всього часу, що я хворів. Постійно телефонували, питали, чи не потрібна мені допомога, чи може треба щось приготувати. Підтримка та розуміння, що на роботі тебе чекають, надавали сил.

— Можна сказати, що ви перехворіли на коронавірус у безсимптомній формі?

— Я чесно вважаю, що мені пощастило, бо всі ми розуміємо, що це страшний вірус, від якого помирають навіть молоді люди. А багато пацієнтів підключають до апаратів ШВЛ. Наприклад, колега, від якого я захворів, переносив хворобу набагато гірше. У нього була висока температура, його поклали у лікарню, де він 11 днів провів у реанімації. Всі повинні розуміти, що хвороба протікає у кожного по-різному і прогнозувати, як буде у тебе, неможливо.

— Що порадите запоріжцям як людина, яка вже перенесла цю хворобу?

— Я зараз всім раджу — дотримуватися правил. Це дуже просто насправді, а захищають вони від серозних ускладнень. Не забувайте носити захисні маски, дотримуйтеся дистанції, уникайте місць великого скупчення людей. Зараз бачу, що люди трохи розслабилася, і на вулицях вже повно народу взагалі без масок. Я б радив не поспішати, а почекати, коли хвороба піде на спад. Бо, ще раз підкреслюю, що в одного вона може протікати у слабкій формі, а інший її може і не перенести.

Як раніше повідомляла “Индустриалка”, в Україні послабили карантин. Багато запоріжців пішли в парки та на дитячі майданчики, почали масово «наводити красу» в салонах. Однак, ослаблення карантину — це ще не повне його скасування, і розслаблятися поки рано. Медики радять дотримуватися соціальної дистанції та не забувати про використання масок.

На сьогоднішній день у Запорізькій області зафіксували 385 випадків захворювання на коронавірус. За останню добу в регіоні захворіли три людини.

Читайте також: Де в Запоріжжі хлопці у 25 років мають круте кар`єрне зростання

Фото автора

Сообщение “Коліна затремтіли” — працівник запорізького підприємства розповів, як переніс коронавірус появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/pratsivnik-zaporizkogo-pidpriyemstva-rozpoviv-yak-perenis-koronavirus

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top