Колишній начальник карного розшуку Дніпрорудненського райвідділу поліції перейшов на бік ворога та брав участь у катуванні людей

Служба безпеки України встановила та повідомила про підозру ще одному колаборанту, який причетний до масових катувань та примусовій депортації мирних жителів у захоплених районах Запорізької області.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Зловмисником є колишній начальник карного розшуку Дніпрорудненського райвідділу поліції, який у 2015 році не пройшов переатестацію та був звільнений.

«У березні 2022 року його призначили начальником незаконно створеного «Днепрорудненского районного отдела милиции». На цій «посаді» він виконував завдання кремля щодо придушення руху опору та проведення масових репресій проти мирних жителів Дніпрорудного», — йдеться в коментарі.

Він сформував каральні загони, до складу яких входили російські військові та місцеві колаборанти. За його наказом загарбники розшукували українських патріотів, а потім викрадали їх, після чого відвозили до катівні, яка була облаштована на території місцевого окупаційного райвідділу мвс рф.

У застінках до людей застосовували жорстокі тортури з використанням електроструму. Таким чином поплічники російських загарбників намагалися схилити потерпілих до співпраці. Встановлено, що фігурант особисто брав участь у незаконних затриманнях і катуваннях, а також видворенні українських патріотів.

Слідчі СБУ отримали свідчення місцевих жителів, які пройшли російську катівню та були депортовані на підконтрольну Україні територію. Викрадених із власних домівок цивільних осіб, псевдополіцейські катували через їх прихильність до України та відмову отримувати російський паспорт. Свідки підтвердили, що саме керівник окупаційного правоохоронного органу причетний до вчинення воєнних злочинів.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили колаборанту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

— ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

— ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Оскільки зловмисник знаходиться на тимчасово окупованій території, тривають комплексні заходи щодо притягнення воєнного злочинця до відповідальності.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3729439/kolisnij-nacalnik-karnogo-rozsuku-dniprorudnenskogo-rajviddilu-policii-perejsov-na-bik-voroga-ta-brav-ucast-u-katuvanni-ludej

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top