Командир «Азова» Денис Прокопенко: Росіян потрібно було знищувати при виході з Криму під Генічеськом. Вони були каналізовані

За два місяці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Маріуполь став символом нескореності. Незважаючи на постійні атаки, бої в місті та блокаду, бійці «Азова» та морської піхоти героїчно тримали оборону.

Командир полку «Азов» Денис Прокопенко, позивний «Редіс», розповів УП про те, чому блокада Маріуполя сталася, і що потрібно було робити, щоб цього не відбулося.

«Якщо би всі міста, починаючи з Генічеська, Мелітополя та Бердянська, так само стійко тримали оборону й давали бій противнику, тоді би він точно не дійшов за чотири дні з Криму до Маріуполя.

Так як цього не сталося, ми опинилися в оточенні. Тому що противник фактично без спротиву подолав доволі великий кілометраж. Практично без боїв, маршем він пройшов з Криму та опинився на західних околицях міста Маріуполь», — розповів Денис Прокопенко,.

За словами командира полку «Азов», якщо би українські війська, які там знаходилися, стійко тримали оборону, вгризалися би в землю та билися з противником, не давали би йому просто так заходити у міста, була би зовсім інша картина.

«Справа в тому, що противника потрібно було знищувати ще на перешийку при виході з Криму під Генічеськом. В тому районі противник був вкрай обмежений в маневрі та мав лише єдиний маршрут висування. Враховуючи рельєф місцевості, противник був каналізований.

З тактичної точки зору, це було саме сприятливе місце для нанесення вогневого ураження з метою знищення та подальшого блокування ворожого угруповання. Противника потрібно було знищувати там, під час висування з Криму. І цього чомусь не було зроблено», — каже командир «Азова».

Станом на ранок 8-го травня всіх цивільних із заводу «Азовсталь», де другий місяць точаться бої, евакуйовано.

«Я хочу, щоб увесь світ знав, що ми в жодному разі не утримували на заводі цивільних осіб. Евакуація цивільного населення проходила в чотири етапи. Більшість людей просто боялися виходити з підвалів під важким авіабомбардуванням противника.

Вони не вірили, що автобуси доїдуть до Запоріжжя, боялися, що їх заберуть в РФ. Тому на перший етап евакуації пішли добровольці, виганяти людей насильно з укриття ми не мали права. Після того, як автобуси доїхали до Запоріжжя, люди повірили, що це реально, і погодилися їхати вслід за ними.

Усі перемовини щодо нас мають вести політики, а ми – солдати, ми воюємо.

Все буде Україна! Ми обов’язково переможемо», — заявив командир «Азова» Денис Прокопенко.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/komandyr-azova-denys-prokopenko-rosiian-potribno-bulo-znyshchuvaty-pry-vykhodi-z-krymu-pid-henicheskom-vony-buly-kanalizovani.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top