Кому обов’язково необхідно вакцинуватись під час епідсезону: пояснення МОЗ

Наразі в Україні зростає захворюваність на грип. Найефективнішим способом захистити себе від захворювання та його ускладнень — вакцинуватись.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров’я.

Хвороба здатна вразити верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини, що може призвести до різних ускладнень: пневмонії, тромбозу, запалення спинного та головного мозку чи серцевого м’яза.
«Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості», — пише МОЗ.
Зокрема щеплення важливі для людей, які входять до групи ризику важкого перебігу або ж виникнення ускладнень. Мова йде про:
вагітних;
дітей до 5 років;
людей старших за 60-65 років;
людей із хронічними захворюваннями;
людей які живуть з ВІЛ;
людей які мають онкологічні захворювання.
«Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми — кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі — додаються згодом. На відміну від грипу, COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів», — додає МОЗ.
При перших ознаках захворювання важливо звернутись до сімейного лікаря й не вдаватись до самолікування.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/263868/komu-obovjazkovo-neobhidno-vakcinuvatis-pid-chas-epidsezonu-pojasnennja-moz

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top