Кому з ВПО потрібно писати заяву для поновлення виплат з 1 березня: названо категорії

Незабаром, з 1 березня, більшість ВПО позбавлять виплат. Однак деякі категорії зможуть поновити їх після подання заяви до місцевого управління соціального захисту.

Деталі нових правил пояснила директорка департаменту соціального захисту населення ЗОДА Катерина Кривошей.

Кому автоматично продовжать виплати ВПО з 1 березня без заяви?

Деякі категорії продовжуватимуть отримувати виплати з 1 березня ще півроку:

пенсіонери з пенсією менше 9 444 гривень, які ніде не працюють,особи з інвалідністю 1 та 2 груп, діти з інвалідністю, або тяжкохворі діти,діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування,прийомні батьки і вихователі дитячих будинків сімейного типу.

Всім іншим ВПО виплата може бути подовжена на підставі заяви. Вони мають звернутися у правління соціального захисту і подати заяву в довільній формі. Після цього спеціалісти перевірять право на отримання допомоги. Заяву можна подавати вже зараз, але тільки з 1 березня почнеться їхній розгляд. Саме тому не треба очікувати, що виплати поновлять вже з початку весни, — зауважила Катерина Кривошей.

Хто може подати заяву на отримання виплат ВПО?

Поновити виплати зможуть наступні категорії:

Родини з доходом, що не перевищеує 9 444 гpн на одну особу або 37 776 гpн на pодину з 4-х осіб. Родини, де один з батьків не має можливість працювати через онлайн-навчання дитини.Родини, які повернулися з-за кордону і є малозабезпеченими.Родини з дітьми до 14 років, які пpоживають в зоні активних чи можливих бойових дій. Ті, хто доглядають за членом родини з інвалідністю 1-ї групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 pоків, або тяжко хвоpою дитиною.Малолітні діти, які пpибули без супpоводу батьків, та вагітні жінки (починаючи з 30 тижня вагітності).

Допомога оформлюється на одного члена родини, тобто на рахунок однієї людини приходить виплата на всіх. Кожного місяця всі ВПО проходять верифікацію через Мінфін. Перевіряється їхня доходна частина, майно і т.д. Якщо людина намагалася щось приховати, то допомога буде призупинена до з’ясування всіх обставин, -акцентували Кривошей.

Нагадаємо, як раніше повідомляв Акцент, наразі на Запоріжжі зареєстровано 230 тисяч ВПО, з них наразі отримують виплати — 130 тисяч. Велику кількість виплат було скасовано після проведення верифікації міністерством. За попередніми розрахунками із 130 тисяч ВПО лише для 41-ї тисячі автоматично продовжать виплати. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/komu-z-vpo-potribno-pisati-zayavu-dlya-ponovlennya-viplat-z-1-bereznya-nazvano-kategoriyi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top