Конкурент ChatGPT. Маск анонсував відкриття чат-бота xAI Grok

Стартап в галузі штучного інтелекту xAI американського мільярдера Ілона Маска випустить чат-бот Grok цього тижня. Він буде з відкритим вихідним кодом і стане конкурентом ChatGPT від OpenAI.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters, Twitter (X) Ілона Маска.

«Цього тижня xAI відкриє вихідний код Grok», — написав Маск у Twitter (X).
Цей крок може надати громадськості вільний доступ для експериментів з кодом, що лежить в основі технології, та об’єднати xAI з такими фірмами, як Meta та відкрити нову вкладку французького стартапу Mistral, обидві з яких мають моделі штучного інтелекту з відкритим вихідним кодом.
«Google також випустив модель штучного інтелекту під назвою Gemma, яку сторонні розробники потенційно можуть модифікувати відповідно до своїх потреб», — пише Reuters.
Як додає видання, технологічні інвестори, обговорюють питання відкритого вихідного коду в області ІІ з того часу, як Маск подав позов проти виробника ChatGPT.
Хоча технології з відкритим вихідним кодом можуть допомогти прискорити інновації, деякі експерти попереджають, що моделі штучного інтелекту з відкритим вихідним кодом можуть бути використані терористами для створення хімічної зброї або навіть для свідомого надрозуму, що знаходиться поза людським контролем.
На британському саміті з безпеки ШІ минулого року Маск заявив, що хоче створити «стороннього арбітра», який міг би контролювати фірми, які розробляють ШІ, та бити на сполох, якщо у них виникнуть побоювання.
У пошуках альтернативи OpenAI і Google Маск минулого року запустив xAI, щоб створити, за його словами, «ШІ, що максимально шукає істину». У грудні стартап запустив Grok для передплатників Premium+ X (Twitter).

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/265660/konkurent-chatgpt-mask-anonsuvav-vidkrittja-chat-bota-xai-grok

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top