«Копійок» не буде: НБУ пропонує змінити назву монет

Національний банк України ініціює зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг».

Про це повідомили в НБУ.

«Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як «копійка» фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово «шаг», – наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Назва “шаг” давнього українського походження, вона уже використовувалася як на території України, так і в українській грошовій лічбі (з XVI – XVII ст.). Це унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури. Воно широко вживається в класичній українській літературі, зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників

Назва «копійка» має московське, імперське походження. В умовах широкомасштабної російської агресії заміна копійок на шаги є важливим та необхідним кроком, адже сьогодні копійки залишилися в обігу лише у ворожих до України держав.

Зміна назви монет сприятиме дерусифікації та деколонізації, — вважають у Нацбанку.

Національний банк розробив пропозиції щодо необхідних законодавчих змін, які передбачають:

  • унесення відповідних змін до статті 32 Закону України «Про Національний банк України»;
  • визнання такими, що втратили чинність, двох постанов Президії Верховної Ради України:
  • «Про розмінну монету України» від 2 березня 1992 року № 2156-XII;
  • «Про затвердження назви і характерних ознак грошової одиниці України» від 10.12.1991 № 1952-XII;
  • унесення змін до Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», до статті 249 Податкового кодексу України з метою синхронізації термінології.
Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top