Коронавірус в Україні: що треба знати про експрес-тести

За особистим рішенням Засновника і в координації з МОЗ Фонд Ріната Ахметова найближчим часом передасть медикам першу партію експрес-тестів для виявлення коронавірусу – 20 000 штук

Всього ж планується закупити 320 000 тестів. На одностайну думку лікарів, експрес-тестування є найефективнішим способом виявлення і діагностики захворювання.

Однак перш ніж проходити експрес-тестування, треба знати кілька важливих нюансів. Про них розповів доктор медичних наук Сергій Дубров.

Ефективність. Експрес-тести дозволяють виявити інфекцію в 95-97 відсотках випадків. Але!

Час. Пам’ятайте, що експрес-тестування ефективно тільки через 5-6 днів після зараження вірусом. Якщо ви відчули нездужання або контактували з потенційним хворим, не потрібно в цей же день перевіряти свій організм.

Критерії. Не слід піддаватися паніці та намагатися без серйозних на те підстав терміново протестувати себе і всіх родичів. Є чіткі критерії, які визначають необхідність проходження експрес-тестів. На сьогоднішній день найголовніші з них – близькі контакти з людиною, у якої медики підтвердили зараження коронавірусом. Або наявність у себе клінічних симптомів захворювання.

«Обладнання для експрес-тестування є в кожній області. Ці набори передаються і будуть передаватися в кожен лабораторний центр», – підкреслив Сергій Дубров.

Фонд Ріната Ахметова першим в країні відреагував на небезпеку поширення коронавірусу. За особистим рішенням Ріната Ахметова, в найкоротші терміни для українських медиків придбано обладнання для ефективного лікування ускладнень, що виникають у хворих на коронавірус, а також засоби захисту для медиків. Перелік головних медичних потреб країни був розроблений в координації з МОЗ України.

Фонд Ріната Ахметова вже передав державним медзакладам дві партії висококласних апаратів ШВЛ штучної вентиляції легень шведського виробництва.

Крім того, кисневі концентратори для них, ізолюючий мобільний бокс, захисний біологічний та протихімічний костюм, 400 захисних одноразових комбінезонів, 10 тисяч захисних масок, безконтактні термометри, багатошарові респіратори, окуляри.

Фонд також закуповує для Донецької області аналізатор експрес-тестів на коронавірус в комплекті з тест-картриджами для нього. Аналізатор буде доставлено в лікарню Маріуполя. Він дозволить в лабораторних умовах проводити експрес-тестування (найефективніший спосіб виявлення захворювання) і значно прискорити діагностику коронавірусу.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлені в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом в усі області за проєктом «200 швидких для України».

Як стало відомо 19 березня, Рінат Ахметов направляє 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси – Благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест і інших активів SCM для допомоги Україні.

За особистим рішенням Засновника, Фонд Ріната Ахметова для всієї країни закупить 320 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Якнайшвидше їх буде передано до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України. Крім того, додатково буде придбано як мінімум 200 апаратів ШВЛ, необхідних для порятунку життя людей та інше обладнання.

Читайте также: «Не принижуйте добрі справи»: Рінат Ахметов – про коронавірус, героїзм лікарів, згуртованість та обов’язок кожного

Сообщение Коронавірус в Україні: що треба знати про експрес-тести появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/koronavirus-v-ukrayini-shho-treba-znati-pro-ekspres-testi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top