Козаки в дозорі: Вячеслав Зайцев розповів, чому в Запоріжжі досі немає пам’ятника козакам

Вячеслав Зайцев, запорізький історик та депутат міської ради, розповів на етері віжн-радіо “На дотик”, чому в Запоріжжі ще досі немає пам’ятника козакам

Історик каже, що ще у 1965 році були великі плани щодо заповідника, однак у 1981 році ситуація змінилася.

Ще за часів Петра Юхимовича Шелеста планували зробити музей запорозького козацтва і Запорізьку січ, а крім цього ще і осуарій із зібранням кісток наших славетних героїв.Навіть планували перенести туди кістки Івана Сірка. Але у 1981 році, з приходом до влади Валентина Маланчука, ситуація змінилася. Була відмінена постанова 1965 року про утворення заповідника як такого. Почали закручувати гайки і ідея створення пантеону, ідея створення взагалі музею козацтва, була скасована.

Щодо пам’ятника козакам, то Вячеслав каже, що вже є макет і проєкт скульптурної групи Владлена Дубініна

Планували поставити «Козаків в дозорі». Це кінна скульптурна група — козаки на конях. І як говорять урбаністи, що в місті повинен бути пам’ятник козака на коні, який домінує, до якого прикута вся увага. Це має бути домінуюча скульптура. 

Зараз, за словами Вячеслава, вже зробили зручний серпантин і зверху поставили кільце єдності, до якого є різні думки, але якщо гроші на пам’ятник козакам знайдуться, то його завжди можна поставити пізніше.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/kozaky-v-dozori-viacheslav-zaytsev-rozpoviv-chomu-v-zaporizhzhi-dosi-nemaie-pam-iatnyka-kozakam.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top