Кожен ураган в Мексиканській затоці – це каструля з борщем, яка парує і… крутиться

Ураган «Мілтон» – це п’ятий ураган, який досягнув узбережжя США цього року. Загалом цьогоріч на територію США обрушилося більше ураганів, ніж у 2021-23 роках разом узятих. Які були ознаки появи цього урагану? Чи можна було спрогнозувати, що він з’явиться? Чи готові були до нього?

Про це йшла мові у програмі на Українському радіо

Посилання – радіоhttps://ukr.radio/news.html?newsID=105500

Унікальність “Мілтону” в тому, що його траєкторія була досить незвичною. Він завітав з іншого боку, що незвично для Флориди, саме тому, можливо, до нього не належно були готові. З іншого боку, цей ураган був другим після “Гелен”, який так само наробив лиха (ураган “Гелен” накрив штат Флорида 27 вересня нинішнього року і став одним із найпотужніших у Мексиканській затоці від 1851 року). Відповідно, всі ці паводки, які спричиняють і зливи, і дощ, і хвилі, потрапили на вже зволожений ґрунт.

Зараз в Атлантиці вирує одночасно три урагани, що теж є незвичним. Один із них ще на підході, і, найімовірніше, ми будемо про нього чути, адже він дуже швидко набирає обертів і підходить до Флориди. І в цілому щодо готовності до евакуації, ця ситуація має бути звичною. Ми пам’ятаємо урагани “Катрін” (2005 рік), “Ірма” (2017 рік), через які у США були евакуйовані мільйони людей.

Ураган в Мексиканській затоці – це, умовно кажучи, каструля з борщем, яка парує так, що неможливо тримати над нею руку.  Але цю каструлю ще потрібно крутити, бо наша планета обертається. Але це не причини, а умови, за яких ураган може сформуватися. Базові причини виникнення ураганів є зміни клімату. Ми підігріваємо планету, і вона підігрівається так само, як каструля з борщем. І пора вже “прикрутити газ”. Напевно, це було б найкраще для всіх на цій планеті. В даному випадки існують оцінки цієї додаткової кількості тепла, що надходить з атмосфери, яку накопичив океан. Її, для прикладу, можна вимірювати потужністю атомної бомби в Хіросімі. То оця кількість енергії щосекунди дорівнює шести вибухам таких бомб.

Україна також не може не потерпати від змін клімату, адже вони глобальні. Але є й локальні прояви. Урагани, дощі в пустелі – це локальні прояви. Є статистика кількості смертей на екстремальні події. У Північній Америці більшість смертей пов’язана з циклонами, в Африці – з посухами, в Європі – зі спекою. Такою спекою, яку ми спостерігали цього літа. В Саудівській Аравії було 1200 смертей, люди вмирали прямо на вулиці. Вони не розуміли цю небезпеку. Були смерті і в Греції. За статистикою, 47 тисяч смертей в Європі можна пов’язати зі спекою.

І це – кліматична зброя. Ми самі, на жаль, продовжуємо використовувати кліматичну зброю. Вона вже діє. Вона вже діє і через ці урагани, і через зменшення криги, і через зміщення центрів дії атмосфери, і через дощі в Сахарі. Ми продовжуємо змінювати хімічний склад атмосфери. Тим, що ми продовжуємо використовувати викопні палива.

Росія використовує цю зброю через викопні палива. Роблячи всіх інших залежними від неї. Вражають оцінки того, скільки зараз платять Росії за її викопні палива, навіть попри обмеження ціни: це 700 мільйонів євро на день.

При цьому це паливо спалюється. Тут ще треба долати Китай з його гігантською економікою, яка продовжує палити вугілля. Тобто, певні країни це роблять, а потерпають всі. Більше того, потерпають саме ті, хто нічого не робить. Саме найбільш вразливі. Ті, хто живуть на цих островах, на узбережжях, в Африці. Ті, кого називають Глобальний Південь. І, на жаль, в даному випадку, це буде, як зброя. Я колись використовувала такий термін – “війна викопного палива”. Він став досить вірусним. Війна, яка триває в Україні – це війна викопного палива проти людства. Країни викопного палива воюють за те, щоб залишатися при владі завдяки викопним покладам.

Сообщение Кожен ураган в Мексиканській затоці – це каструля з борщем, яка парує і… крутиться появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top