Леонід Чорток: напівзабутий кінорежисер із Бердянська

Напевно, багато хто здивується, як здивувався я, дізнавшись, що уродженець Бердянська Леонід Чорток, який помер рівно 15 років тому, 25 вересня 2009 року – на 88-му році життя, був свого часу дуже відомою людиною в кіноіндустрії.

Зокрема, працював другим режисером під час зйомок відомих картин Ельдара Рязанова «Вокзал для двох» та «Жорстокий романс». А ще кіношник-бердянець мав безпосереднє відношення до фільмів, знятих Анатолієм Ефросом [«Двоє у степу»], Олегом Єфремовим [«Будується міст»], Едмондом Кеосаяном [«Стряпуха»], Ігорем Таланкіним [«Вибір мети»], Леонідом Квініхідзе [«31 червня»] та Марком Захаровим [«Той самий Мюнхгаузен»]. З цими режисерами він також працював на знімальному майданчику. І його прізвище, звичайно ж, вказано у титрах картин.

Ну а найбільше мене вразило не те, що Леонід Михайлович, учасник війни з німцями, між іншим, і кавалер п’яти бойових орденів, працював із кінорежисерами, прізвища яких донедавна були на слуху, а його можливе походження. За неофіційною інформацією він був… позашлюбним сином Фелікса Дзержинського. Щоправда, коли я зв’язався з цього приводу із сином Леоніда Михайловича, підтвердити цю інформацію він не зміг. Втім, як і спростувати.

А взагалі…

Син «залізного» Фелікса, хрещеного батька найстрашнішої репресивної організації, абревіатура якої звучить як клацання затвору гвинтівки – ВЧК, народився і перші роки свого життя провів у Бердянську? Спокійно це сприйняти неможливо. До речі, вірним послідовником ідей Фелікса-«металіста» є сьогоднішній московський недоцар-недофюрер Путлер, будь він тричі проклятий.

Володимир ШАК

*

На фото від сина напівзабутого кінорежисера з Бердянська (з його сторінки в соцмережах): кадр із відомого фільму «Той самий Мюнхгаузен». У центрі – Леонід Чорток.

Сообщение Леонід Чорток: напівзабутий кінорежисер із Бердянська появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top