Ліга чемпіонів.  2-й раунд кваліфікації “Динамо” (Київ) – «Партизан» (Сербія) 6:2

Цього тижня відбуваються перші матчі 2-го туру кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів сезону-2024/2025. У вівторок, 23 липня, зустрічалися київське «Динамо» і белградський «Партизан».

Поєдинок був номінально домашнім для української команди, але через війну проходив у Любліні на стадіоні «Арена Люблін».

Матч-відповідь між «Динамо» і «Партизаном» відбудеться 31 липня в Белграді.

Ліги чемпіонів УЄФА. Кваліфікація. 2-й кваліфікаційний раунд. Перший матч

«ДИНАМО» (Київ, Україна) — «ПАРТІЗАН» (Белград, Сербія) — 6:2 (3:1)
Голи: Шапаренко (40), Бражко (43), Караваєв (45+1), Кабаєв (55), Попов (83), Піхальонок (90+2) — Салданья (22 пен., 66)

Предупредження: Бражко (47) — Салданья (1), де Медіна (11), Арріага (81)

«Динамо»: 1.Бущан — 20.Караваєв (23.Малиш, 46), 3.Дячук, 4.Попов, 2.Вівчаренко — 6.Бражко (18.Андрієвський, 86), 10.Шапаренко (17.Лонвейк, 86) — 7.Ярмоленко (К) (9.Волошин, 69), 29.Буяльський (76.Піхальонок, 46), 22.Кабаєв — 11.Ванат.
Запасні: 35.Нещерет, 51.Моргун, 21.Супряга, 28.Себальйос, 30.Діалло, 40.Біловар, 44.Дубінчак.

«Партизан»: 1.А. Йованович, 25.де Медіна (26.Філіпович, 60), 6.Маркович (К), 18.Муякіч, 5.Антіч, 77.Го Ен Чжун (19.Шчекіч, 46), 33.Арріага, 29.Захід (10.Натхо, 60), 7.Ксандер (39.Ібрахім, 60), 15.Калюлю (43.Тріфуновіч, 77), 11.Салданья.
Запасні: 31.Крунич, 85.Стевановіч, 4.Юрчевіч, 9.Д. Йовановіч, 16.Овусу, 43.Трифуновіч, 50.Лазаревіч.

«Партизан» дуже жорстко розпочав цей матч, але вже на 4-й хвилині зустрічі «Динамо» створило перший гольовий момент: атака «біло-синіх» завершилася ударом Кабаєва з лівої частини штрафного майданчика сербської команди, Йованович ногою відбив м’яч, той полетів на дальню штангу точно до Ярмоленка, який пробив у падінні через себе — вище воріт.

Надалі «Партизан» інтенсивно діяв на руйнування, високо пресингував, але «Динамо» поступово все ж таки взяло м’яч під свій контроль, і гра почала частіше проходити на половині поля сербської команди. Як результат, на 18-й хвилині матчу біля воріт гостей знову було небезпечно: розмашиста багатоходівка киян завершилася прострілом Вівчаренка з лівого флангу в центр штрафного майданчика, де Буяльський пробив зльоту, але Йованович знову виручив свою команду.

Здавалося, все для «Динамо» складалося непогано, але на 21-й хвилині матчу за фол Караваєва арбітр призначив пенальті у ворота киян, і Салданья його чітко реалізував — 0:1.

Домігшись успіху, «Партизан» «сів» на свою половину поля, і перевага «Динамо» стала ще більш відчутною. Не вистачало підопічним Шовковського одного — гольових моментів. Передумов для них виникало чимало, але ось до фактичної гостроти справа не доходила досить довго. Лише на 35-й хвилині зустрічі у «біло-синіх» з’явився новий шанс вразити ворота суперника — це Кабаєв пробив зльоту метрів із 18-ти після передачі Ярмоленка, однак знову бездоганно зіграв Йованович.

Але на 40-й хвилині зустрічі динамівці, нарешті, домоглися свого! Кабаєв прорвався лівим флангом, зіграв на Шапаренка і той технічним ударом з меж штрафного майданчика «Партизана» відправив м’яч точно в «дев’ятку» воріт сербської команди — 1:1.

Не встигли гості прийти до тями, як знову були змушені починати з центру поля: на 43-й хвилині матчу Муякіч зіграв прямо на Бражка, той без роздумів пробив зльоту метрів із 20-ти, м’яч влучив у штангу, від якої влетів у ворота — 2:1.

Але і це ще було не все для кінцівки першого тайму: у його компенсований час Караваєв наважився на удар із правої частини штрафного майданчика «Партизана», м’яч зрикошетив від Антича і влетів у дальній кут воріт — 3:1.

Другий тайм теж пройшов під знаком переваги «Динамо», і вже на 52-й хвилині зустрічі кияни були близькі до успіху — це Дячук після подачі з кутового без пробив метрів із шести, але м’яч потрапив в Антича. Утім, за три хвилини вже ніщо не вберегло «Партизан» від голу: Кабаєв узяв гру на себе, просунувся з м’ячем через центральну зону і ударом з 18-ти метрів відправив м’яч у нижній кут воріт суперника — 4:1.

Незважаючи на великий рахунок, «Динамо» продовжувало атакувати, але на 66-й хвилині зустрічі пропустило саме: «Партизан» якось абсолютно легко провів комбінацію у штрафному майданчику киян і її буквально з метра результативно завершив Салданья — 4:2.

Після цього гра стала проходити в дещо сумбурному ключі. «Динамо», як і раніше, володіло перевагою, але «Партизан» надихнувся, увімкнув пресинг і грубість, що, звичайно, руйнувало комбінаційну гру киян. Проте не можна не відзначити удар Вівчаренка з кута штрафного майданчика на 75-й хвилині поєдинку, після якого м’яч ледь не чиркнув об штангу воріт «Партизана».

І все-таки динамівці зуміли оформити п’ятий гол: на 83-й хвилині матчу Бражко завдав гарматного удару зі штрафного, Йованович із великими зусиллями відбив м’яч, але на підбиранні першим був Волошин, який зіграв у воротарський майданчик на Попова і той без проблем вразив ціль — 5:2.

Ну, а крапку «Динамо» поставило вже в компенсований час другого тайму: Ванат ефектним пасом п’ятою зіграв у штрафний майданчик «Партизана» на Волошина, той подовжив комбінацію на Піхальонка, який технічним ударом приблизно з 11-метрової позначки відправив м’яч точно в нижній кут воріт Йовановича — 6:2!

Олександр ПОПОВ

Сообщение Ліга чемпіонів.  2-й раунд кваліфікації “Динамо” (Київ) – «Партизан» (Сербія) 6:2 появились сначала на Газета МИГ.