Важные новости

Людям, що шукають і чекають… Проєкт завершено, підтримка залишається

П’ять місяців у Запоріжжі реалізовувався проєкт допомоги родинам зниклих безвісти за умов воєнного часу «Ми не одні, допомога поруч». Його ініціювала, розробила та впровадила правозахисна громадська організація «Егіда Запоріжжя». Головною ідеєю проєкту стало ствердження: «Знайти. Неможливо забути». Днями у «Незламному хабі» відбулося підбиття підсумків проєкту.

Як розповіла керівниця ГПО «Егіда Запоріжжя» Антоніна Шостак, чільним завданням було підняти цю важку, болючу тему: «Невизначена втрата – найважче горе… Рідні зниклих безвісти в умовах війни шукають допомоги, і ми маємо їх підтримати».

Подібні за духом проєкти реалізовувалися ще в кількох регіонах, та Запорізька область стала унікальною, бо саме в нас відбулася потужна консолідація зусиль держави, органів місцевого самоврядування, працівників правоохоронних органів, СБУ, прокуратури, громадських діячів.

Одним з головних результатів роботи команди фахівців стало створення єдиного в Україні центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при Головному управлінні Національної поліції в Запорізькій області.

Під час проєкту більше 50 осіб стали учасниками п’яти груп психологічної підтримки, проведено 126 годин індивідуальних психологічних та 128 годин юридичних консультації. Здійснювалася комунікація з Софієвською, Широківською, Мелітопольською громадами Запорізької області. Загалом допомогу отримали 356 жінок та 28 чоловіків.

Секретарка Запорізької міської ради Регіна Харченко до призначення на нинішню посаду кілька тижнів працювала юристкою проєкту і підняла планку надання юридичної допомоги рідним зниклих безвісти на дуже високий рівень, який достойно підтримували її наступниці.

«Ми розуміли, що треба будувати практику, якої немає в Україні… Щоб справедливість була встановлена, не чекаючи рішень міжнародних інституцій. І це працює, коли ми разом», – впевнена пані Регіна.

Серед інших результатів і досягнень за цей період:

  • Створено чат-бот @CentrRozshukZPBot у телеграмі, через який кожна особа може подати заявку стосовно зниклої безвісти людини. Через бот здійснюється і первинна координація запитів між структурами, які займаються пошуком зниклих безвісти.
  • Проведені тренінги для працівників ТЦК та СП щодо правильної комунікації з родинами зниклих безвісти осіб.
  • Партнер проєкту – віжнстудія «Радіо на Дотик» створила фільм «Ми не одні, допомога поруч». У ньому показано історії родин і досвід пошуку їхніх близьких. Аби інформація про допомогу дійшла до тих, хто її потребує, редакторка «Радіо на Дотик» Ольга Вакало також провела близько десяти прямих ефірів з експертами проєкту, а журналістка Людмила Долженко зробила текстові матеріали. Їх розмістили ЗМІ регіону, у тому числі запорізьке видання «МИГ» та релокована з Оріхова газета «Трудова слава».

Проєкт завершено, але допомога залишається.

«Ми виявили багато питань, над якими треба працювати і працювати. Це робота з родинами загиблих, а не тільки зниклих безвісти, з цивільними заручниками на окупованих територіях, з громадами. І з собою, над власним ментальним здоров’ям, бо ця праця емоційно виснажлива, а ми не маємо права «перегоріти». Бо праці попереду дуже багато. Тож будемо її продовжувати і шукати ресурси на втілення майбутніх ініціатив на допомогу людям, що шукають і чекають», – підсумувала Антоніна Шостак.

Хай щастить!

Ганна ЧУПРИНА, фото авторки

Сообщение Людям, що шукають і чекають… Проєкт завершено, підтримка залишається появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top