23 січня в Запоріжжі нагородили місцевих учасників всеукраїнського «рейтингу блогерів і трендмейкеров YUCCIE». З
Запоріжці з нагородами в руках гордо опублікували світлини із заходу і всі як один заявили – нас вибрали, ми кращі, ось, образно кажучи, все сенс активного користування соціальними мережами. А хто обрав і для яких цілей, як то кажуть – питання 75-е порядку денного.
Як формували рейтинг, учасники, із очевидних причин не поцікавилися. В ході церемонії таємницю також не розкривали й самі організаторами. Був натяк на голосування у минулому, втім живих опитаних, як то кажуть – зі свічкою вдень…
Творці «рейтингу» і основні дійові особи проекту – Руслан Анфілов і Олена Хотенко.
Олена Хотенко зовсім недавно, ще до того як стала експертом по блогерах, була відома тільки в сфері, дуже далекій від креативної індустрії. Можна навіть сказати – у сфері, яка протистоїть креативній індустрії – в податковій. Так, на сьогоднішній день вона є главою ради громадської організації «Інститут податкових реформ». У керівництві цієї організації ви побачите Руслана Анфілова (а разом з тим ще кілька людей, які приїхали в Запоріжжя нагороджувати місцевих «трендмейкерів»).
До речі, вже досить давно в якості глави своєї організації Олена Хотенко входить і до експертної ради запорізького «Агентства регіональних ініціатив» – організації, яка спонсорується одним з найбільших підприємств Запоріжжя та інформаційно просуває його ініціативи.
Крім того, «засвітилася» Олена Хотенко ще в ряді громадських організацій: Асоціації платників податків України в Київській області, наприклад. Ці організації постійно виступають партнерами один одного, хоча фактично їх представляють одні і ті ж люди (ось Асоціація платників податків підтримує «рейтинг блогерів і трендмейкеров YUCCIE»)
Через «Інститут податкових реформ» і Асоціацію платників податків Олена Хотенко активно співпрацює з Державною фіскальною службою і в березні минулого року навіть потрапила до громадської ради при УКРІНФОРМ Київської області.
Близькість до податкової виникла не випадково. Завдяки відомству Олена Хотенко була відома запоріжцям набагато раніше ніж сталося нагородження блогерів і навіть раніше, ніж стала учасницею експертної ради «Агентства регіональних ініціатив». У 2015 році вона була заступницею начальника запорізької податкової і потрапила під люстрацію (так як займала ряд керівних посад в ГФС за часів Януковича), відновилася через суд і знову була звільнена за законом «про очищення влади» в 2017 році.
Чим і як займалися високопоставлені податківці за часів Януковича-Азарова-Клименко – запитайте у підприємців того часу.
У загальному і цілому, «трудова біографія» Олени Хотенко – це постійна зміна крісла чиновниці на крісло бізнес-вумен і навпаки (в чому вона сама і зізнається). Так що непросто розібратися в тому, хто вона: чиновник, який іноді займається бізнесом, або бізнесмен, який іноді ходить покерувати державою.
До речі, в 2014 році Олена Хотенко задекларувала 635 млн грн доходів, з яких тільки 35 тисяч були зарплатою в податковій, а 600 тисяч – «іншими доходами», які вона сама не змогла віднести ні до доходів від підприємницької діяльності, ні до дивідендів, ні до доходів від продажу майна.
Ще більш цікава персона – партнер Олени Хотенко Руслан Анфілов. Він заступник Олени Хотенко в «Інституті податкових реформ». Але також і директор Виконавчої дирекції Асоціації платників податків України в Київській області, де Олена Хотенко очолює раду.
Однак, у проекті «рейтингу блогерів і трендмейкеров YUCCIE» він бере участь в іншому своєму втіленні: як творець і керівник «Фундації креативного бізнесу» (ФКБ). Серед засновників ФКБ ми побачимо також Михайла Радіо, який одночасно входить до ради київської обласної Асоціації платників податків і є експертом «Інституту податкових реформ», і Наталю Мазур, яка є менеджером «Інституту податкових реформ».
Питання, чому податківців так масово потягнуло до блогерів і іншим креативщиків, продовжує бути відкритим.
Але чи є податківцем чи експертом в податковій сфері Руслан Анфілов? За своїми посадами в громадських організаціях – так. В реальності – не зовсім. По-перше, фіскальних органів Руслан Анфілов ніколи стосунку не мав (судячи з усього, до знайомства з Оленою Хотенко). По-друге, він змінює сфери, в яких є «експертом» частіше, ніж Олена Хотенко змінює пост чиновника на статус бізнес-леді.
У червні 2017 року антикорупційні (як було заявлено в прес-релізі) організації України вийшли на прес-конференцію, в якій розкритикували роботу Національного агентства за протидію корупції. Спікерів на прес-конференції було аж п’ятеро. Хто ці активні антикорупціонери?
Глава ради громадської організації «Інститут податкових реформ» Олена Хотенко – звичайно, як без неї?
Експерт тієї ж організації «Інститут податкових реформ» адвокат Юрій Цимбал.
Керівник ГО «Центр боротьби з корупцією» Аліса Козуліна, яка разом з Юрієм Цимбалом працює в одному адвокатському об’єднанні, названому за їхніми ж прізвищами.
І, звичайно, Руслан Анфілов, який на цій прес-конференції чомусь перестав бути заступником голови «Інституту податкових реформ», а став експертом «Центру боротьби з корупцією». П’ятим виступаючим став віце-президент організації «Антикорупційний підприємницький фронт» Михайло Рейзін – єдиний з п’ятірки, не пов’язаний з іншими учасниками через спільну роботу і спільні громадські організації.
Коротше кажучи, «прес-конференція антикорупційних організацій» по суті була виступом однієї «команди» (і приєдналася до них Рейзін) під різними брендами.
Так значить Руслан Анфілов НЕ податківець, а антикорупціонер? Теж не зовсім.
Незадовго до того, як стати Антикорупціонером і експертом в податках, Руслан Анфілов був начальником одного з управлінь Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
З роботою Руслана Анфілова в Мірегіоне пов’язані принаймні дві захоплюючі історії.
Перша пов’язана з його звільненням з міністерства і насправді досі не до кінця зрозуміла. Справа в тому, що звільнення відбулося то чи після затримання Анфілова на хабарі, то чи «замість» затримання на хабарі він вирішив піти з міністерства … У будь-якому випадку після цього він держслужбу покинув.
Друга історія – про призначення на пост директора проектного інституту «Укрметротунельпроект» 26-річної дівчини, до того мала досвід продавця і начальника «бригади» в «МакДональдс». Призначав її поза конкурсом Руслан Анфілов. Потім під тиском співробітників інституту довелося відступити.
Ще одна деталь, яка може бути цікава в контексті «рейтингу блогерів і трендмейкерів»: в минулому році Руслан Анфілов брав участь в телепроекті «Нові лідери» (Олена Хотенко теж брала участь, якщо вам цікаво) – і, як пишуть, вибув зі змагання після перевірки голосів глядачів на «накрутку».
Висновки:
Визначати і нагороджувати кращих блогерів країни взялися не просто люди, далекі від цієї сфери, але взагалі далекі від будь-якої продуктивної роботи і будь-якої конкретної сфери. Навіщо це їм? Це поширена практика, коли подібні «спритні» люди, використовуючи бренди «спілок» та «асоціацій», використовуючи фіктивні премії і рейтинги, використовуючи «хайпові» теми (наприклад, теми стартапів, блогерів і креативної індустрії), заходять до високих кабінетів і з серйозними обличчями сідають за один стіл з багатими чи впливовими людьми. (І це героям нашої статті вдалося і в Запоріжжі – на круглому столі в Запорізькій ОДА вони розповідали замгубернатора Скоблікову і начальнику управління Бойко, як будуть допомагати розвивати інноваційний бізнес)
Мета таких зустрічей, звичайно, отримання вигоди. Оскільки жодної реальної діяльності такі персонажі не ведуть. У цьому легко переконатися, вивчивши хоча б сайти всіх перерахованих нами організацій: виступи в ЗМІ, заяви, вимоги, презентації і круглі столи – і ніякого реального продукту.
В цьому плані різниці між «рейтингом блогерів і трендмейкерів» Анфілова і Хотенко і фейкових козацьких організацій або віртуальними об’єднаннями псевдоатошників практично немає.
Сообщение Люстрована чиновниця і людина без занять: хто нагороджував «кращих блогерів Запоріжжя» появились сначала на Forpost.
Источник: https://forpost.media/novosti/ljustrovana-chinovnicja-i-ljudina-bez-zanjat-hto-nagorodzhuvav-krashhih-blogeriv-zaporizhzhja.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook