МАГАТЕ підтримало резолюцію щодо негайного повернення ЗАЕС під контроль України

7 березня Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) більшістю голосів підтримала проєкт резолюції щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні. Цей документ закликає росію негайно повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України та вивести з території захопленої станції російський персонал та військових.

Про це повідомили в Міністерстві енергетики України.

В резолюції також висловлюється серйозне занепокоєння нестабільним станом ядерної безпеки на ЗАЕС, особливо відсутністю кваліфікованого персоналу, прогалинами у проведенні планово-попереджувальних робіт, відсутністю надійних ланцюгів постачання, вразливим станом водопостачання, зовнішнього електропостачання та встановленням протипіхотних мін у буферній зоні між внутрішнім та зовнішнім периметром установки.

Міністр енергетики України Герман Галущенко вимагає від росії негайного виконання вимог резолюції, а у разі відмови наполягатиме на посиленні санкцій проти країни-агресорки.

В Раді керуючих МАГАТЕ 35 країн. Україна отримала право голосу в цьому органі після 13-річної перерви.

— Голосування показало, що весь цивілізований світ — з нами, — прокоментував ухвалення резолюції Герман Галущенко.

Як раніше писав 061, ЗАЕС вже два роки знаходиться в окупації. В Greenpeace припускають, що загарбники хочуть запустити реактори станції. 

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3744821/magate-pidtrimalo-rezoluciu-sodo-negajnogo-povernenna-zaes-pid-kontrol-ukraini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top