МАГАТЕ знову не допускають до деяких об’єктів Запорізької АЕС

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції залишається нестабільною. У МАГАТЕ повідомили про порушення принципів ядерної безпеки, а також відсутність доступу до деяких майданчиків ЗАЕС.

Про це повідомив директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Ґроссі, виступаючи з доповіддю перед керівною радою МАГАТЕ.

«На початку квітня Запорізька АЕС вперше за майже півтора року зазнала прямого нападу. Ці атаки порушили перший з п’яти конкретних принципів захисту Запорізької АЕС, які я вперше виклав Раді директорів рік тому. Напади та часті відключення ліній електропередач за межами майданчика через військові дії створюють серйозну ситуацію», – зазначив він.

Ґроссі зауважив, що питання, пов’язані з кадровим забезпеченням, регулярними перевірками і технічним обслуговуванням, а також аварійними заходами на майданчику, залишаються складними і становлять ризики для ядерної безпеки і захищеності станції.

«Місія МАГАТЕ не має доступу до деяких важливих для ядерної безпеки ділянок майданчика Запорізької АЕС, а також до відкритих дискусій з усім відповідним персоналом. Це заважає Агентству неупереджено та неухильно оцінювати ситуацію з точки зору дотримання семи основних принципів і обмежує нашу здатність постійно надавати чітке підтвердження того, що п’ять конкретних принципів дотримуються», – сказав він.

Директор МАГАТЕ нагадав, що з квітня всі шість реакторних блоків ЗАЕС перебувають у стані холодної зупинки. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/magate-znovu-ne-dopuskayut-do-deyakih-ob-yektiv-zaporizkoyi-aes/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top