Магнітні бурі у серпні 2024 року: коли чекати на удари

З перших днів серпня магнітосфера Землі очікується неспокійною.

Геомагнітна активність Землі (тобто стан її магнітосфери) може коливатися в залежності від впливу сонячного вітру.

Сонячний вітер — це потік заряджених частинок (електронів, протонів, ядер гелію), що виникає внаслідок сонячних спалахів або корональних викидів плазми в сонячній атмосфері. Швидкість такого вітру в середньому становить 400 – 800 км/с, тому зазвичай через 1,5 – 2 дні після спалаху на Сонці такий вітер досягає Землі і збурює її магнітне поле, породжуючи магнітну (сонячну) бурю. Через такий вплив порушується поширення радіосигналів, виникають полярні сяйва, відбуваються перебої в системах комунікації, і суттєво зростає радіаційний фон у навколоземній орбіті.

Потужність (інтенсивність) магнітної бурі прийнято кількісно оцінювати за величиною К-індексу, який набуває значення від 0 (магнітосфера спокійна) до 9 (екстремальна магнітна буря). Усі бурі зі значенням К-індексу від 5 і вище мають червоний рівень. Вони можуть впливати на самопочуття та життєдіяльність людини.

Враховуючи той факт, що Сонце зараз перебуває на піку своєї активності в 11-річному циклі, то повторюваність та ймовірність магнітних бурь цього року досить висока. Згідно з даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних лабораторій космічної погоди по всьому світу, перша магнітна буря у серпні вже розпочалася у суботу, 3 числа. Вона досягне червоного рівня К-індексу зі значенням 6 і триватиме усі вихідні. У більш спокійний стан магнітосфера повернеться в понеділок, 5 серпня.

Чергова магнітна буря прогнозується у період з 13 по 16 серпня. Вона очікується середньої потужності зі значенням К-індексу близько 4 – 5.

У третій декаді місяця прогнозується ще одна потужна магнітна буря, яка накриє Землю приблизно 24 — 27 серпня. Прогнозується, що ця буря виявиться найсильнішою за весь місяць, а значення К-індексу може досягти 6 – 7.

Яким чином магнітні бурі впливають на людину?

Довгий час вчені та лікарі по всьому світу досліджували взаємозв’язок сонячної активності та здоров’я людини, а також її працездатність та психологічний стан. Дедалі більше виникає свідчень про те, що збурення магнітного поля Землі має певний вплив на людину. Серед найбільш поширених скарг виділяють такі: головний біль, нездужання, слабкість, підвищена стомлюваність, безсоння, зниження працездатності, дратівливість, загострення хронічних захворювань та інше. Для того, щоб звести до мінімуму ефекти впливу сонячної активності на здоров’я, медики рекомендують дотримуватися нормального розпорядку дня, зменшити фізичне та психоемоційне навантаження, більше виділяти часу відпочинку та прогулянкам на свіжому повітрі. Хороший ефект також матиме спілкування з природою та відмова від шкідливих звичок.

Підписуйтесь на Акцент в



Share this post

нет
scroll to top